Zmartwychwstanie Pańskie  

 1. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do głębokiego i duchowego przeżycia Triduum Paschalnego:
 • Liturgicznej służbie ołtarza – lektorom i ministrantom za czynny udział podczas nabożeństw i dzisiejszej Rezurekcji pod opieką ks. Pawła.
 • Akcji Katolickiej za dekorację ołtarza Ciemnicy i Odnowie w Duchu Świętym za zbudowanie Grobu Pańskiego.
 • Naszym Bielankom i ich opiekunkom za upiększenie procesji rezurekcyjnej.
 • Braciom z Kościelnej Służby Porządkowej „Totus Tuus” za służbę.
 • Oazie za śpiew
 • Organistom oraz pracownikom naszej parafii za wszelką pomoc.
 • Kapłanom za spowiedź, przygotowanie liturgii oraz klerykowi Markowi za wczorajsze święcenie pokarmów i klerykowi Stanisławowi za obecność w naszym kościele w tych dniach.
 • Wszystkim Parafianom i Gościom za liczny udział w Liturgiach i za adorację przy Ciemnicy i Grobie Pana Jezusa.
 • BÓG ZAPŁAĆ za każda duchową i materialną pomoc dla naszej Parafii. Dziękujemy wraz z zespołem Caritas za blisko 250 skarbonek „Caritas”.
 1. W Niedzielę Zmartwychwstania Msze o 6.00, 9.30, 11.00, 12.30, 14.00 (Trydencka), 18.00 i 20.00
 2. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby KUL-u.
 3. W najbliższy piątek z racji Oktawy Wielkanocnej nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 4. W tym tygodniu we wtorek imieniny byłego proboszcza Wojciecha a w czwartek imieniny obecnego proboszcza oraz naszego kleryka, Marka. Prosimy o modlitwę za nich.
 5. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Wg objawień Św. Siostry Faustyny Kowalskiej Pan Jezus chce w tę niedziele rozdawać szczególnie wielkie łaski. Zachęcamy do włączenia się w nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia. Przez cały tydzień o godz. 15.00 w kościele będzie odmawiana koronka do Bożego Miłosierdzia. W nocy z soboty na Niedzielę Miłosierdzia będzie u nas trwać nocna adoracja od 20.00 do 6.00 prowadzona przez Wspólnotę Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej. W godz. 20.00-21.00 będzie ja prowadziła Wspólnota Dziecięca.
 6. Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii Wspólnotę L’Arche, Wspólnota niesie pomoc osobom niepełnosprawnym, szczególnie intelektualnie, np. z zespołem Downa, a także ich rodzinom. Będą oni kwestować po Mszach świętych.
 7. Zapowiedzi: Dnia 18 maja 2019 nasz parafianin, kleryk Marek Piotr Miziołek, syn Adama Włodzimierza i Małgorzaty ma przyjąć święcenia Diakonatu. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 8. Zapraszamy do nabywania tygodników katolickich. Z wielkanocnym numerem któregoś z nich powróćmy do naszych domów, aby w przerwie między atrakcjami kulinarnymi poczytać też coś ubogacającego.
 9. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.
 10. Wraz z księżmi Pawłem, Bartłomiejem, Karolem, księżmi Stanisławem i Mirosławem składam wszystkim życzenia wielkanocnej radości serca.