Ministranci i lektorzy

Wspólnota Ministrancka w Parafii Św. Patryka w Warszawie liczy około 30 członków. Jest wśród nich dwóch aktywnych ceremoniarzy, grono niespełna 10 lektorów oraz prawie 15 ministrantów. Opiekunem Wspólnoty jest Ksiądz Karol Wejda. Wspólnota ma swoje cotygodniowe spotkania w sobotnie przedpołudnia – w tym czasie odbywają się wspólne spotkania dla całej grupy oraz spotkania formacyjne – osobne dla młodszych ministrantów oraz starszych, lektorów i ceremoniarzy.  Członkowie grupy uczestniczą w niedzielnych i świątecznych Mszach św., a także czynnie posługują w dni powszednie. Wspólnota Ministrancka razem z Księdzem Opiekunem pomaga w przygotowaniach do uroczystości parafialnych, bierze udział w nabożeństwach, procesjach i adoracjach. Wspólnota podejmuje też różnorakie inicjatywy takie jak sprzedaż kredy i kadzidła czy wody święconej, by pokryć bieżące zapotrzebowania materialne.

Przedstawiciele naszej Wspólnoty biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Biblijnym dla Lektorów i Ministrantów oraz w Szachowych Mistrzostwach Polski Ministrantów i Lektorów. Co roku kilku starszych ministrantów przygotowuje się w naszym diecezjalnym seminarium do pełnienia posługi lektora. Wspólnota wzbogaca się każdego roku także o kilku nowych ministrantów.

Zapraszamy wszystkich panów do włączenia się w szeregi naszej grupy – chłopców, którzy pragną zostać ministrantami oraz czynnych w służbie, chętnych do wspólnego posługiwania przy ołtarzu Pana. Spotkania odbywają się w każdą sobotę o 10.00.