Niedziela Miłosierdzia

Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Wg objawień Św. Faustyny Kowalskiej Pan Jezus chce dziś rozdawać szczególnie wielkie łaski. Dziękujemy za udział w Nowennie i nocnej adoracji przed tym świętem.

Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na dzieła charytatywne „Caritas” w naszej Diecezji.
Dzisiaj gościmy w naszej parafii Wspólnotę L’Arche. Wspólnota niesie pomoc osobom niepełnosprawnym, szczególnie intelektualnie, np. z zespołem Downa, a także ich rodzinom. Kwestują oni po Mszach świętych.
Dzisiaj Formacja Niedzielna o 19.00. W czwartą niedzielę miesiąca: Szkoła dla narzeczonych i singli. Temat: Egoizm a budowanie relacji. Spotkanie prowadzi małżeństwo: Basia i Wojtek Gałązka. Za tydzień o 19.00 w ramach Formacji – Szkoła dla małżeństw. Temat: Uczciwość małżeńska a grzech bycia zbyt dobrym.
Zapowiedzi II: Dnia 18 maja 2019 nasz parafianin, kleryk Marek Piotr Miziołek, syn Adama Włodzimierza i Małgorzaty ma przyjąć święcenia Diakonatu. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
1 maja nie ma żadnego święta w kościele. Msze w porządku codziennym. Zaczynają się nabożeństwa majowe. Majowe w dni powszednie po mszy wieczornej. W niedziele i uroczystości o 17.30.
Rodziny wyjeżdżają w dniach 1-3 maja do Nadliwia razem z księdzem proboszczem na majówkę. Można jeszcze tylko dzisiaj w zakrystii dopisać się.
3 maj to Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek Mszy niedzielny. Tego dnia wizyta u chorych może się opóźniać. Kancelaria nieczynna. Z racji Uroczystości można spożywać tego dnia pokarmy mięsne. 3 maja jest także piątek pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź dodatkowa od 17.15. Po Mszy o 18.00 Adoracja i różaniec prowadzony przez Grupę Misyjną.
W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Msza i Nabożeństwo dla szukających wstawiennictwa Niepokalanego Serca Maryi o 18.00.
. W przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca. Kwesta na parafialne Caritas. O godzinie 13.30 modlitwy za wstawiennictwem św. Joanny Beretty Molla i procesja. Spotkanie Żywego Różańca w kaplicy św. Wojciecha. Potem pierwszoniedzielna Adoracja.

W niedzielę, 5 maja po Mszy o 20.00 indywidualne błogosławieństwo dla maturzystów. 6 maja zaczynają się matury. Otoczmy modlitwą maturzystów, ich rodziców, nauczycieli oraz wszystkich pracowników oświaty
Z rzeczy materialnych udało się nam ostatnio przejść i opłacić przeglądy budowlane.
Przypominamy obowiązku Komunii Wielkanocnej.
Zapraszamy do nabywania tygodników katolickich. Poczytajmy cos katolickiego w długi weekend.