Niedziela Palmowa  

 • Dzisiaj Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy świętej poświęcenie palm. Ofiary z palm zakupionych w naszej Księgarence przeznaczymy na konserwację drzwi do kościoła. Tradycyjnie przynosimy skarbonki „Caritas” z jałmużną Wielkopostną. Serdecznie dziękujemy za waszą życzliwość i wszystkie ofiary.
 • Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie parafialnej drogi krzyżowej ulicami naszej parafii. Szczególne podziękowania kierujemy do funkcjonariuszy policji, którzy zapewnili nam bezpieczne przejście, do panów z „Totus Tuus”, ministrantów, bielanek, harcerzy oraz Odnowy w Duchu Świętym, która przygotowała rozważania.
 • Dziś w ramach Formacji Niedzielnej Szkoła Modlitwy. Temat: Jak przeżyć Triduum Paschalne? Wprowadzi nas w duchowy sens największych Wielkiego Tygodnia i Świąt.
 • Zapraszamy na Gorzkie Żale dziś na godz. 17.15.
 • W Wielki Wtorek trzeci Wtorek miesiąca. Adoracja w naszym kościele od godz. 15.00
 • Prosimy, aby wszyscy wierzący, którzy jeszcze nie skorzystali w Wielkim Poście z Sakramentu Pokuty zrobili to przed Triduum Paschalnym. W, Wielki Wtorek, Wielką Środę będzie spowiadać na Mszach Świętych po dwóch księży. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek nie ma już spowiedzi. W Wielką Sobotę będzie dyżur w konfesjonale od 9.00 do 16.00, ale jest to „pogotowie ratunkowe” dla osób najbardziej zaniedbanych. Prosimy z całego serca, aby normalni katolicy nie odkładali spowiedzi na Wielką Sobotę.
 • Liturgia w Wielkim Tygodniu to najważniejsze Uroczystości w całym Roku liturgicznym. W Wielki Czwartek o 18.00, Wielki Piątek o 19.00, Wielka Sobota – Wigilia Paschalna o 20.00. Procesja Rezurekcyjna w Wielką Niedzielę o 6.00. W Wielki Piątek i Sobotę o 8.00 rano Ciemna Jutrznia a potem możliwość adoracji cały dzień. Zachęcamy też do łączenia się na modlitwie z Chrystusem i Maryją wg zegara Męki Pańskiej.
 • W Wielki Czwartek i Piątek kancelaria nieczynna.
 • Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę od 8.45 do 16.00. Prosimy, aby zawsze po poświęceniu pokarmów nawiedzać grób Pański. Warto się pomodlić, aby kiedyś w godzinę naszej śmierci był z nami Pan Jezus. W Wielką Sobotę ministranci będą rozprowadzać wodę świeconą.
 • Prosimy o pomoc w procesji rezurekcyjnej w Wielką Niedziele o 6.00. Zapraszamy, aby wzmocnić bielanki i Żywy Różaniec. Potrzebni są mężczyźni, żeby wesprzeć panów z Totus Tuus. Nie wstydźmy się. Niech nasze chorągwie, figurki, feretrony znajdą kogoś, kto je poniesie.
 • Uroczystości Triduum trwają długo, a obawiamy się, że nie dla wszystkich przybyłych wystarczy miejsc siedzących w kościele. Dlatego zachęcamy do przynoszenia składanych krzesełek. Będzie można również skorzystać z kaplicy św. Wojciecha, gdzie będzie słychać wszystko, co się dzieje w kościele.
 • W Wielką Niedzielę Rezurekcja o 6.00; nie ma natomiast Mszy o 8.00. Pozostałe Msze święte w Wielką Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny wg porządku niedzielnego. Dokładny porządek nabożeństw w Gazetce Parafialnej.

 

Plan Triduum Paschalnego

Wielki Czwartek

17.45           Wprowadzenie do liturgii

18.00           Liturgia Wielkiego Czwartku

19.15           Modlitwa w Ciemnicy

22.00           Zamknięcie kościoła

 

Wielki Piątek

7.00             Otwarcie kościoła i świetlicy (możliwość osobistej modlitwy w ciszy)

8.00             Ciemna Jutrznia

8.45-18.00  możliwość osobistej Adoracji

15.00           Godzina Miłosierdzia i Droga Krzyżowa

18.45           Wprowadzenie do liturgii

19.00           Liturgia Wielkiego Piątku

21.00           Modlitwa przy Grobie

22.00           Zamknięcie kościoła

 

Wielka Sobota

7.00             Otwarcie kościoła i świetlicy (możliwość osobistej modlitwy w ciszy)

8.00             Ciemna Jutrznia  

15.00           Koronka do Miłosierdzia Bożego

19.45                    Wprowadzenie do liturgii

20.00           Liturgia Wigilii Paschalnej

 

Niedziela Zmartwychwstania

          6.00   Procesja Rezurekcyjna i Msza Św.

Pozostałe Msze święte 9.30, 11.00, 12.30, 18.00 i 20.00

Poniedziałek  Zmartwychwstania

Msze święte  8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00 i 20.00