XXII Niedziela Zwykła 8.09.2019

 1. Dziś przed kościołem ministranci i bielanki zbierają na fundusz ministrancki i bielański.
 2. Natomiast za tydzień z okazji Dnia Środków Społecznego Przekazu w naszej parafii będą gościć i zbierać fundusze wolontariusze z Radia Warszawa. Zebrane datki zostaną przeznaczone na modernizację newsroomu, czyli miejsca w którym opracowuje się codzienne informacje, czytane potem na antenie. Dotychczas dzięki hojności Słuchaczy radia powstały między innymi nowoczesne studia nagraniowe i emisyjne. Zachęcamy do słuchania Radia Warszawa na co dzień – to rzetelna informacja, wspólna modlitwa i ciekawe audycje tematyczne.
 3. W piątek 13 września po Mszy wieczornej Nabożeństwo Fatimskie z procesją. Po nim adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
 4. Zbiórka ministrantów, lektorów i wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do służby ołtarza odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10.00 . Zaprasza ks. Karol.
 5. Zapraszamy na pielgrzymkę do Włocławka w ramach akcji Polska pod Krzyżem. Sobota 14go września. Wyjazd od godz. 7.00. Koszt 50 zł. Więcej informacji oraz zapisy u p. Anety w sklepiku parafialnym.
 6. Natomiast tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą wyjechać do Włocławka Wspólnota Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej zaprasza na nocną adorację 14 września od godziny 20.00 do 6.00 rano. Będziemy łączyć się we wspólnej modlitwie za naszą ojczyznę. O godz. 24.00 Mszę św. odprawi ks. Stanisław Małkowski.
 7. Spotkanie wszystkich rad parafialnych w niedzielę 15 września o godz. 11.00 w kawiarence parafialnej.
 8. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się za tydzień w niedzielę 15 września po Mszy o godz. 11.00.
 9. Spotkanie dla młodzieży, która chciałaby rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania odbędzie się w niedzielę 22 września o godz. 19.00 w kaplicy św. Wojciecha.
 10. Pierwsze spotkanie oazy odbędzie się 20 września o 19.00 w kaplicy św. Wojciecha. Już teraz zapraszamy serdecznie młodzież od VII klasy szkoły podstawowej.
 11. Od października rozpoczną się w naszej parafii także spotkania duszpasterstwa akademickiego i postakademickiego dla młodych do 35 roku życia. Grupę będzie prowadził ks. Bartek, a spotkania będą się odbywały w czwartki o 19.00 w kawiarence parafialnej. Pierwsze spotkanie 3 października. Już dziś serdecznie zapraszamy młodzież studencką i pracującą.
 12. Za tydzień 15 września o godz. 14.00 Masza w rycie trydenckim.
 13. 6 października odbędzie się Jesienny Piknik Parafialny. W związku z tym zwracamy się z prośbą o pomoc w przygotowaniach i w pieczeniu ciast. Osoby, które chciałby się aktywnie włączyć w organizację pikniku mogą zgłaszać się do Księży. Zbieramy fanty na loterię. Mogą to być np. gadżety firmowe, książki, gry planszowe, artykuły papiernicze, maskotki, wyroby rękodzielnicze lub inne rzeczy czy usługi, które ucieszą uczestników loterii. Prosimy tylko, aby przekazywane przedmioty były w dobrym stanie. Przyjmiemy także koraliki na bransoletki.
 14. W sklepiku są dostępne podręczniki do religii.