XX Niedziela Zwykła – 18.08.2019

  1. We wtorek odbędzie się w naszym kościele adoracja Pana Jezusa od 15.00 do 18.00. zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2.Obchodzimy w tym tygodniu:
Wtorek: wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
Środa: wspomnienie św. Piusa X, papieża
Czwartek: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej
Sobota: święto św. Bartłomieja, Apostoła

  1. Ponieważ w sobotę o 18.00 jest ślub, odprawimy dodatkową Mszę świętą w sobotę o 8.00. Przenosimy na tę godzinę dwie intencje gregoriańskie za +Mariana Dymitrowicz, Roberta Soból i Urszulę Tomaszewską oraz za +Tomasza Kostkiewicza. Za utrudnienia przepraszamy.
  2. Jedna z parafianek ofiarowała złoto na pozłocenie kielicha mszalnego. Wg przepisów liturgicznych niezależnie od materiału, z jakiego zrobiony jest kielich, jego wnętrze powinno być pozłocone. Jednak ta cienka warstwa się wyciera i od czasu do czasu trzeba dawać naczynia liturgiczne do renowacji. Gdyby ktoś chciał jeszcze ofiarować złoto, to przyjmiemy i odnowimy kolejne kielichy.
  3. Z prac materialnych wykonany został w tym tygodniu przegląd dachu plebanii. W tym roku czeka nas konserwacja weluksów i naprawa obróbek dachowych i przecieków. Natomiast za 5-6 lat trzeba będzie wymienić blachę na nową.
    6. W naszej Parafii rozpoczęła się spotykać grupa Anonimowych Narkomanów. Zainteresowanych zapraszamy na mitingi w niedzielę na godz. 15.00. Przypominamy, że mitingi Anonimowych Alkoholików odbywają się we wtorki o 18.00 a osoby korzystające z 12 kroków dla chrześcijan mają mitingi w soboty o 16.00
  4. Poradnia psychologiczna przy naszym kościele powoli rozkręca się. Na razie oferuje jedynie spotkania i terapie płatne, ale dla naszych parafian istnieje możliwość częściowej czy nawet całkowitej refundacji po indywidualnym rozpatrzeniu przez ks. Proboszcza.
  5. Polecamy prasę katolicką. „Gość Niedzielny” i Tygodnik „Idziemy”.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć już nowego wikariusza ks. Łukasza Piotrowskiego. Prosimy o modlitwę, aby ten neoprezbiter mógł w naszej Parafii dobrze realizować swoje powołanie.
  7. W przyszła niedzielę przygotowanie dla chrzestnych o 12.00 w kaplicy św. Wojciecha.