XXI niedziela zwykła 23.08.2020 r.

  1. Nasza Kuria Warszawsko-Praska przypomina i zobowiązuje nas do zachowania troski o higienę rąk, stosowania maseczek przez uczestników nabożeństw i przebywających w budynkach i pomieszczeniach parafialnych. Usilnie zaleca przyjmowanie Komunii Świętej w formie podania jej przez szafarza na dłoń wiernego. Przypominamy, że w naszym kościele Komunii na rękę zawsze udziela ksiądz najbliżej zakrystii.
  2. We wrześniu będą w naszej parafii pierwsze Komunie Święte i Bierzmowanie. Przy takich okazjach w innych parafiach zdarzają się często skargi wystraszonych rodziców do sanepidu. Prosimy zawczasu, żeby zawsze porozmawiać wcześniej z księdzem prowadzącym dany sakrament. Spróbujmy wspólnym solidarnym wysiłkiem, żeby te uroczystości mogły się odbyć bez zakłóceń.
  3. 24 sierpnia, poniedziałek – święto św. Bartłomieja, apostoła. Imieniny naszego wikariusza. Prosimy o modlitwę za ks. Bartka.
  4. 26 sierpnia środa – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze święte w naszym kościele o 7.00, 8.00, 9.30, 18.00 i 20.00. Nie musimy być tego dnia na Mszy świętej, ale zapraszamy serdecznie.
  5. 27 sierpnia czwartek – wspomnienie św. Moniki, która wyprosiła nawrócenie dla męża i syna.
  6. 28 sierpnia piątek – wspomnienie św. Augustyna. O godz. 17.00 zapraszamy na wypominki i modlitwę za zmarłych.
  7. Dziękujemy za ofiary na Liban. Zebraliśmy od Was 4095 zł i 5 euro. Dziękujemy także za waszą ofiarność wobec Parafii. W sierpniu liczba praktykujących w naszej parafii spadła czterokrotnie w porównaniu ze styczniem. Taca spadła tylko dwukrotnie. To znaczy, że osoby uczestniczące we Mszach świętych wrzucają teraz na tacę dwukrotnie więcej. Z serca dziękujemy za wasze zrozumienie, życzliwość i ofiarność. Bóg zapłać!
  8. Z rzeczy materialnych: w tym tygodniu pan Kościelny pomalował klatkę schodową w kościele. Pan Leszek z panem Wojtkiem usunęli bukszpany zaatakowane przez ćmy. Wyjątkowo mocno dziękuję Panu Leszkowi, bo przy oprysku pozostałych bukszpanów bardzo ciężko się napracował.