Ogłoszenia parafialne – XXII niedziela zwykła (30.08.2020 r.)

 1. Dziś Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony.
 2. Kończą się wakacje. W dalszym ciągu będzie trwała codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 18.00 do godz. 20.00.
 3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek – modlitwa za powołania.
 4. W piątek 4 września pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy do przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej. Wizyta u chorych od 9.00 rano. Spowiedź od 6.45 i od 17.15.
 5. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Czcicieli Niepokalanej zapraszamy na godz. 18.00.
 6. W przyszłą niedzielę 6 września pierwsza niedziela miesiąca: procesja eucharystyczna, spotkanie Różańca, Adoracja do godz. 18.00. Po każdej Mszy świętej kwesta parafialnego Caritas na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 7. W przyszłą niedzielę Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 11.00. Zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli naszej szkoły. Będziemy modlić się o bezpieczny, szczęśliwy czas nauki. W czasie tej Mszy świętej poświęcenie tornistrów, książek, zeszytów i przyborów szkolnych. Zachęcamy, żeby nowy rok szkolny rozpocząć spowiedzią.
 8. Za tydzień rusza kawiarenka. Chcemy ją urządzić na świeżym powietrzu. Zapraszamy po Mszy świętej o 9.30.
 9. W naszej księgarence są do nabycia podręczniki do religii przeznaczone dla wszystkich klas, obowiązujące w naszej szkole. Dziękujemy, że rodzice się troszczą się o to.
 10. Pierwsza Komunia Święta jest zaplanowana w naszej Parafii na 19 września, a bierzmowanie na 25 września. Prosimy o modlitwę, aby te sakramenty mogły się odbyć w uroczystej formie.
 11. Zachęcamy do stosowania maseczek w kościele. Przypominamy, że jest możliwość spowiedzi w sali nr 16 z zachowaniem dystansu społecznego. Jest też możliwość Komunii na rękę. Udziela zawsze ksiądz najbliżej zakrystii.
 12. Z rzeczy materialnych: W tym tygodniu pan Adrian, nasz kościelny malował lamperie korytarza prowadzącego do zakrystii. Zakupiliśmy także krzesła używane podczas celebracji ślubów.
 13. Małżeństwo z dwójką dzieci potrzebuje mieszkania 3-pokojowego na Gocławiu. Najlepiej na terenie parafii, w rozsądnej cenie, z wanną ze względu na małe dzieci. Kontakt najlepiej mailowy: kormagda@o2.pl
 14. Zapraszamy do nabywania i lektury tygodników katolickich.