XII Niedziela Zwykła – 23.06.2019 r.

  1. Dziękujemy za spokojną i modlitewną Procesję Bożego Ciała. Dziękujemy za służbę Bogu wszystkim, którzy budowali i dekorowali ołtarze dla Pana Jezusa oraz uświetniali samą procesję: bielankom i ministrantom, wspólnocie Adoracji i Żywemu Różańcowi, Odnowie w Duchu świętym, Grupie św. Ojca Pio i Akcji Katolickiej, dzieciom pierwszokomunijnym i Panom z Totus Tuus, osobom niosącym sztandary, szarfy, baldachim, różańce, poduszki, nagłośnienie i troszczyli się o przebieg procesji. Dziękujemy dzieciom sypiącym kwiatki, ich opiekunkom i tym, którzy zbierali płatki. Bóg zapłać dla Kółek Różańcowych. Dziękujemy Panu organiście Adamowi, Panu Kościelnemu Wiesławowi. Dziękujemy naszej Policji za zabezpieczenie trasy procesji i kierowanie ruchem. Dziękujemy także wszystkim Parafianom i Gościom, którzy uczestniczyli w procesji.
  2. Dzisiaj w Ramach Formacji Niedzielnej temat „Płodność – prezent i wyzwanie”. Spotkanie poprowadzi Anna Koźlik. Zapraszamy na godz. 19.00. Nowe spotkania Formacji Niedzielnej ruszą z powrotem od września.
  3. Do naszej Parafii za dwa miesiące przychodzi neoprezbiter. Odchodzi natomiast ks. Paweł Zieliński. Po siedmiu latach wikariatu przechodzi do parafii w Aninie. Uroczyste pożegnanie i podziękowanie będzie 15 sierpnia na Mszy o godz. 11.00. Gdyby ktoś planował być nieobecny w sierpniu, zapraszamy 29 czerwca na godz. 18.00. Będziemy wtedy obchodzić imieniny ks. Pawła. Prosimy o modlitwę za Niego
  4. W tym tygodniu: w poniedziałek Uroczystość Narodzin św. Jana Chrzciciela. Msze Święte o 7.00, 8.00, 9.30, 18.00 i 20.00.
  5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze o 7.00, 8.00 i 18.00. Nie ma postu od pokarmów mięsnych.
  6. Także w piątek wypominki roczne za zmarłych o godz. 17.00.
  7. W sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca tego dnia na konserwację Bazyliki świętego Piotra w Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywna Stolicy Apostolskiej. Msze o 7.00, 8.00 i 18.00.
  8. Oficjalna inauguracja i spotkania rad parafialnych będą 15 września o godz. 11.00. Tych, którzy nie wyjadą jeszcze na wakacje, zapraszam na nieobowiązkowe przed-spotkanie zapoznawcze wszystkich radnych za tydzień 30 czerwca na godzinę 11.00 do kawiarenki.
  9. W miesiącach lipcu i sierpniu Msze święte w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00. W niedziele Msze bez zmian. Adoracje wieczorne w czwartek i piątek bez zmian. W okresie wakacyjnym nie będą odprawiane Msze Święte w rycie trydenckim. Nie działa także kawiarenka.
  10. Dziękujemy osobom, które zechciały wypełnić ankietę ewaluującą nasz Rodzinny Festyn Parafialny.