Niedziela Zesłania Ducha Świętego 16.06.2019

1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Część z tacy oddamy na stypendia dla księży studiujących za granicą. Msza na pożegnanie Roku Szkolnego i nominacje ministranckie o godz. 11.00.
2. Dziś po każdej Mszy świętej poświęcenie pojazdów; poświęcenie samochodów, motocykli, motorynek, rowerów, hulajnóg j. Prosimy, aby pojazdy wjeżdżały bramą główną przed kościołem a wyjeżdżały poświęcone bramą przy kanałku.
3. Dziś Msza święta Trydencka o 14.00.
4. Do pracy kapłańskiej w naszej Parafii został posłany neoprezbiter, ks. Łukasz Piotrowski. Obejmie on obowiązki od 25 sierpnia. Otoczmy go modlitwą.
5. We wtorek najbliższy adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 18.00. W sobotę 29 czerwca będzie też Adoracja nocna.
6. Dziękuję ks. Bartkowi, Odnowie w Duchu Świętym i Służbie liturgicznej za zorganizowanie Wigilii Zesłania Ducha Świętego.
7. Dzisiaj w Ramach Formacji Niedzielnej świadectwa Wspólnoty Trudnych Małżeństw –Sychar i temat: „Co to znaczy zrobić wszystko, co się da, aby uratować małżeństwo?”. Za tydzień temat „Płodność – prezent i wyzwanie”. Spotkanie poprowadzi Anna Koźlik. Zapraszamy na godz. 19.00.
8. W Uroczystość Bożego Ciała Msze święte o 8.00, 9.30, 18.00 i 20.00. Procesja do czterech ołtarzy po Mszy o 9.30. Trasa procesji, jak co roku. Prosimy o przygotowanie: ołtarz pierwszy – bielanki i ministranci, ołtarz drugi Wspólnota Adoracji i Żywy Różaniec, ołtarz trzeci: Odnowa w Duchu świętym, ołtarz czwarty: Grupa św. Ojca Pio i Akcja Katolicka. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w Przejściu Pana Jezusa Eucharystycznego ulicami naszej Parafii a tych, którzy mieszkają przy trasie procesji zachęcamy o udekorowania okien albo balkonu. Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w galowych strojach mile widziane.
9. W sobotę zapraszamy do kawiarenki na kolejny wieczór z grami planszowymi między 19:00 a 22:00.
10. W tym tygodniu Odnowa w Duchu Świętym ponowiła piękną akcję sprzątania. Dziękujemy za ich pracę i życzliwość.
11. Ks. Proboszcz zaprasza do współpracy jako przedstawicieli Parafii św. Patryka następujących Parafian:
 
Rada Duszpasterska
1. Joanna Ciołkiewicz
2. Krzysztof Jankowski
3. Krzysztof Jaworowski
4. Elżbieta Kondracka
5. Alicja Kulczycka
6. Piotr Kurowski
7. Aleksandra Kuźma
8. Ewa Kuźma
9. Włodzimierz Miziołek
10. Anna Morawska
11. Eżbieta Nowak
12. Elżbieta Piwowaron
13. Urszula Pawlik
14. Anna Starak
 
Rada Gospodarcza
1. Dorota Babik
2. Kamila Dąbrowska
3. Leszek Dyga
4. Wojciech Kurowski
5. Łukasz Kruk
6. Agnieszka Nowak
7. Sławek Nowak
8. Magda Pająk
9. Janusz Staniszewski
10. Włodek Starak
11. Mariusz Trzciołek
12. Daniel Wdowiak
 
Rada Ekonomiczna
1. Jacek Kuźma
2. Jan Marchewka
3. Anna Mierzęcka
4. Irena Szelejewska
5. Cezary Zalewski