Ogłoszenia XXIV niedziela zwykła – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata:

 1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego NSPJ. Za publiczne odmówienie Aktu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Dziś po każdej Mszy świętej zbiórka przed kościołem na akcję charytatywną Caritas Polska dla migrantów. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce. Dzisiejsza taca z kolei jest przeznaczona na nasze diecezjalne seminarium.

O 16.30 zapraszamy rodziców dzieci komunijnych wraz z dziećmi na Mszę komunijną. Kolejne spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania (II rok przygotowań) – w sali św. Wojciecha o godz. 19.00.

 1. Wieczorem o 19.00 w ramach formacji niedzielnej będziemy gościć przedstawicieli Światowego Ruchu Katolików na Rzecz Środowiska, którzy przedstawią prezentację „Laudato Si – czyli dlaczego potrzebujemy ekologicznego nawrócenia”, na której m.in. dowiemy się: na czym polega kryzys klimatyczny i jak dotyczy każdego z nas; co miał na myśli św. Jan Paweł II, mówiąc o ekologicznym nawróceniu; co ma wspólnego nasza wiara z troską o środowisko; co każdy z nas może zrobić w tej sprawie.
 2. Od jutra zaczynamy Nowennę do św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski – po każdej Mszy świętej wieczornej przez kolejne dni będziemy polecać Bogu naszą Ojczyznę.
 3. W poniedziałek 22 listopada wspominamy w Kościele św. Cecylię, patronkę ludzi zajmujących się muzyką kościelną. Z tej okazji Msza św. w intencji panów organistów i osób tworzących schole i kantorów będzie odprawiona o godz. 18.00. (ks. Marcin jako opiekun organistów i scholi).
 4. We wtorek spotkanie Grupy Ojca Pio w sali bielanek po Mszy o godz. 18.00.
 5. W środę zapraszamy na Różaniec rodziców za dzieci. Po różańcu odbędzie się spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych (początek ok. godz. 19.15).
 6. Wypominki roczne będą po raz pierwszy czytane i omodlone w najbliższy piątek o godz. 17.00.
 7. Informujemy, że w naszej księgarence można już nabywać opłatki wigilijne. Dochód z ofiar za opłatki chcemy przeznaczyć, podobnie jak w tamtym roku, na ogrzewanie kościoła i plebanii w miesiącach zimowych.
 8. Za tydzień I niedziela Adwentu. Roraty będą w dni powszednie o godzinie 6.45. Wszystkie intencje z Mszy o 7.00 rano w dni powszednie przenosimy na 6.45. Prosimy o poinformowanie zainteresowanych. Zapraszamy na roraty wszystkich. Dla dzieci każdego dnia czekać będzie niespodzianka – prawdopodobnie będą to najlepsza na Gocławiu czekolada i najsłodsze bułeczki.
 9. Po raz dwudziesty klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej zapraszają na sztukę seminaryjną – w tym roku pt. „Pan Przemówił”, opowiadającą historię Mojżesza i wyjścia Izraela z Egiptu. Spektakle odbędą się w dniach 4-19 grudnia 2021 roku – informacje na plakacie przed wyjściem i na stronie internetowej seminarium diecezji warszawsko-praskiej.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie naszego tygodnika „Idziemy”. Ksiądz proboszcz pisze w nim o sytuacji rodziców, których dzieci odchodzą od Boga.