Ogłoszenia I niedziela Adwentu (28.11.2021 r.):

Ogłoszenia I niedziela Adwentu (28.11.2021 r.):

 1. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest oczekiwaniem na przyjście Pana. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję. Roraty będą w dni powszednie o godzinie 6.45. Wszystkie intencje z Mszy o 7.00 rano w dni powszednie przenosimy na godz. 6.45. Zapraszamy NA RORATY WSZYSTKICH. Dla dzieci po każdej Mszy roratniej czekać będzie niespodzianka – prawdopodobnie będą to najlepsza na Gocławiu czekolada i najsłodsze bułeczki.
 2. Różaniec w Adwencie odmawiać będziemy o godz. 17.20.
 3. Dziś kawiarenka zaprasza po Mszy o godz. 9.30 i 11.00.
 4. W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy o godz. 18.00 modlimy się o powołania i za powołanych. Od godz. 22.45 zapraszamy do kościoła na Godzinę Świętą – zgodnie z pragnieniem Pana Jezusa przekazanym św. Małgorzacie Marii Alacoque, będziemy modlić się, towarzysząc Panu Jezusowi, jak uczniowie w Ogrójcu.
 5. W pierwszy piątek: spowiedź od 6.45 i od 17.15, wizyty u chorych od 9.00, nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa po Mszy o godz. 18.00, a następnie różaniec prowadzony przez Grupę Misyjną i po nim spotkanie Grupy Misyjnej.
 6. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Różaniec i medytacja w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi Panny po Mszy o godz. 8.00 rano. Od grudnia przenosimy wspólne nabożeństwa do Niepokalanego Serca Maryi na czas po porannej Mszy świętej o 8.00. Natomiast każdy może też obchodzić pierwsze soboty indywidualnie wieczorami.
 7. Od soboty 4 grudnia do soboty 11 grudnia nasza parafia przyjmie obraz Matki Bożej Łaskawej. Codziennie będziemy modlić się wspólnie od 15.00 do 17.50 – m. in. o dobre owoce rekolekcji adwentowych. Adoracja w ciszy będzie jak zwykle po Mszy o 18.00 do 20.00.
 8. Niedziela 5 grudnia to 2. niedziela Adwentu, a pierwsza niedziela miesiąca: po Mszy o godz. 12.30 – nabożeństwo i procesja, a następnie modlitwy Żywego Różańca do godz. 15.00, po czym adoracja w ciszy do godz. 17.50.
 9. Parafialny Caritas będzie tego dnia (5 grudnia) kwestował na paczki świąteczne dla najuboższych z naszej parafii. Będziemy rozdawać także torby na środki czystości, które, wypełnione, prosimy przynosić do naszego punktu Caritas: w poniedziałki w godz. 11.00-13.00 i w czwartki 16.00-18.00, a dodatkowo do 12 grudnia – codziennie w godz. 17.00-18.00. Bardzo dziękujemy naszym parafianom za wsparcie naszej corocznej akcji.
 10. Nadchodzące wydarzenia – 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – planujemy całodzienne modlitwy w kościele, ale szczególnie zapraszamy wszystkich do zaplanowania odwiedzin naszego kościoła w południe w Godzinę Łaski: wprowadzenie od 11.45 i modlitwa od 12.00 do 13.00 – jeśli ktoś nie może przyjść do kościoła, niech modli się tam, gdzie to możliwe.
 11. Można już nabywać w księgarence świece Caritas i opłatki wigilijne. W tym roku dochód z ofiar za opłatki chcemy przeznaczyć jak w tamtym roku na ogrzewanie kościoła w miesiącach zimowych.
 12. W najbliższym czasie wszystkie spotkania grupy Mały chrześcijanin oraz przygotowania do Jasełek zostają odwołane. Jasełka zostają przeniesione na styczeń.
 13. W Kościele Powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił o niego cały Kościół. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. W naszej parafii został powołany Zespół Synodalny. W jego składa wchodzą: p. Anna Mierzęcka (Przewodnicząca), pan Grzegorz Łukaszewicz oraz panie Ewa Kuźma, Anna Murawska i Urszula Pawlik. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i do szczerego jej wypełnienia. Ankiety są dostępne na stolikach na tyłach naszego kościoła, ale można je pobrać również z naszej parafialnej strony internetowej lub strony diecezji. Synodalną ankietę można wypełnić indywidualnie lub we wspólnocie. Bardzo prosimy o liczne włączenie się w dzieło Synodu.