Ogłoszenia XXXIII niedziela zwykła (14.11.2021 r.):

 1. Dziś w Kościele w Polsce obchodzimy XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Hasło tegorocznego dnia brzmi: Solidarni z Libanem. Szczegóły na plakacie przed kościołem oraz w internecie na stronie organizatora akcji (pkwp.pl).
 2. Dziś po Mszy o godz. 18.00 w ramach formacji niedzielnej odbędzie się Wieczór uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy poprzez śpiew i muzykę. Spotkanie zapowiedziane tydzień temu nie odbędzie się w innym terminie.
 3. We wtorek Wspólnota Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej poprowadzi Adorację Eucharystyczną od godz. 15.00 do 18.00. Przypominamy także, że codziennie po Mszy o 18.00 jest adoracja w ciszy do godz. 20.00.
 4. Grupa naszych parafian zgłosiła się do ks. Proboszcza z inicjatywą modlitwy za Ojczyznę. Ksiądz Proboszcz wyraził zgodę i błogosławieństwo. Zachęcamy wszystkich do podjęcia umartwienia w środę – zależnie od możliwości każdego z nas (może to być post bez jedzenia lub o chlebie i wodzie, modlitwa i jałmużna) – w intencji pomyślnego rozwiązania sytuacji na granicy naszego państwa. Gorąco prosimy, aby przyjść na adorację Najświętszego Sakramentu między 19.00 a 20.00.
 5. Za tydzień w 3. niedzielę miesiąca zapraszamy rodziców dzieci komunijnych wraz z dziećmi na Mszę komunijną. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę odbędzie się również kolejne spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania – w Sali św. Wojciecha o godz. 19.00.
 6. W przyszłą niedzielę w ramach formacji niedzielnej będziemy gościć przedstawicieli Światowego Ruchu Katolików na Rzecz Środowiska, którzy przedstawią prezentację „Laudato Si – czyli dlaczego potrzebujemy ekologicznego nawrócenia”, na której m.in. dowiemy się: na czym polega kryzys klimatyczny i jak dotyczy każdego z nas; co miał na myśli św. Jan Paweł II, mówiąc o ekologicznym nawróceniu; co ma wspólnego nasza wiara z troską o środowisko; co każdy z nas może zrobić w tej sprawie. Zapraszamy w niedzielę 21 listopada o godz. 19.
 7. W przyszłą niedzielę w naszej katedrze o godz. 12.30 będzie sprawowana Msza św. dziękczynna za dar beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej.
 8. W związku z apelem przewodniczącego KEP abpa Stanisława Gądeckiego po wszystkich Mszach Świętych w niedzielę 21 listopada odbędzie się ogólnopolska zbiórka funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.
 9. Kończymy zbieranie modlitw wypominkowych rocznych. 26 listopada odbędzie się pierwsza modlitwa wypominkowa roczna.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie naszego tygodnika Idziemy.
 11. Pragniemy poinformować, że Ksiądz Stanisław Małkowski, który od wielu lat uczestniczy w życiu naszej parafii, został 11 listopada odznaczony przez prezydenta RP najwyższym polskim odznaczeniem państwowym – Orderem Orła Białego; w uznaniu za posługę kapelana Solidarności oraz działalność opozycyjną w latach 80. Gratulujemy Księdzu Stanisławowi oraz polecamy nieustannie Opatrzności Bożej.