Ogłoszenia XII niedziela zwykła (19.06.2022 r.):

 1. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację uroczystości Bożego Ciała: ubierali ołtarze i czynnie uczestniczyli w procesji. Dziękujemy za udział dzieciom pierwszokomunijnym i osobom, które dostarczyły płatki kwiatków. Dziękujemy też policji za obstawę uroczystości. W czasie oktawy Bożego Ciała po każdej Mszy wieczornej będziemy wychodzić w procesji Eucharystycznej wokół naszego kościoła.
 2. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą. Dziś nie ma kawiarenki. Popołudniu dodatkowa Msza święta o godz. 16.30 dla terapeutów i osób korzystających z terapii.
 3. We wtorek 21 czerwca w ramach spotkań grupy Mały chrześcijanin zapraszamy dzieci z rodzicami na wycieczkę rowerową. Jedziemy do Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży. Start o godz. 17.15.
 4. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 odmówimy Różaniec rodziców za dzieci. Po wspólnej modlitwie różańcowej będzie można wziąć tajemnicę różańcową na miesiące wakacyjne (lipiec i sierpień).
 5. W czwartek 23 czerwca przypada przesunięta o dzień wcześniej uroczystość Narodzin św. Jana Chrzciciela. Tego dnia na każdej Mszy świętej z racji zakończenia oktawy Bożego Ciała błogosławieństwo wianków. Msze o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.
 6. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W ten piątek ze względu na uroczystość nie ma postu na pokarmy mięsne. Jest to dzień modlitw o świętość kapłanów i oddania się Sercu Pana Jezusa. Równocześnie jest to dzień zakończenia roku szkolnego. Dlatego zapraszamy dzieci, rodziców, dziadków do wspólnej modlitwy dziękczynnej podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 7. Przed piątkową uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej parafii trwa nowenna. Na jej zakończenie w piątek o godzinie 20.00 zostanie odprawiona Msza Święta, po Mszy św. nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i w łączności z całym Kościołem odmówimy Akt osobistego uznania Jezusa Chrystusa jako Króla i Pana oraz Akt osobistego poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Zachęcamy do świadomego włączenia się w to wydarzenie.
 8. W sobotę po Sercu Pana Jezusa wspominamy Niepokalane Serce Maryi.
 9. W przyszłą niedzielę po trzech ostatnich Mszach świętych zbiórka do puszek na rehabilitację Maćka Antoszkewicza.

W przyszłą niedzielę nasza parafialna kawiarenka przygotowuje niespodziankę. Ksiądz Mariusz Lech, ks. Łukasz Piotrowski i pan Piotr Goszczycki będą podpisywać książki Rozmowy u św. Patryka. W tym dniu cena promocyjna książki: 20 zł. Będzie można porozmawiać z księżmi i podzielić się uwagami na temat ich pracy w naszej Parafii, a także podziękować za ich posługę.

 1. Wracamy już do normalnych dyżurów Caritas. W poniedziałki 11.00-13.00 i czwartki 16.00-18.00. Dziękujemy Paniom z naszej Caritas za codzienny dyżur, który miał miejsce nieprzerwanie od kilku miesięcy.
 2. Zachęcamy do lektury naszego diecezjalnego tygodnika Idziemy.
 3. Chcesz przeżyć przygodę życia? Duszpasterstwo młodych naszej diecezji zaprasza osoby w wieku 14-35 lat na ŚDM do Lizbony. Spotkanie młodych całego świata pod koniec lipca 2023 r. Czas trwania od 20 lipca do 12 sierpnia (w zależności od wybranej grupy). Szacowany koszt 3500 zł. Możliwość dołączenia do grupy z rejonu Grochowa. Szczegóły u ks. Łukasza.