Ogłoszenia niedziela Najświętszej Trójcy (12.06.2022 r.):

  1. Dziś w Kościele niedziela Najświętszej Trójcy. W naszym kościele 3 witraże ukazują Trzy Osoby Boskie. Jak w każdą niedzielę, zapraszamy do kawiarenki na kawę i domowe ciasta po Mszach o godz. 9.30 i 11.00. O 14.00 gościmy w naszym kościele Oazę Rodzin z całej Diecezji. O 17.30 zapraszamy nabożeństwo czerwcowe.
  2. W tygodniu nabożeństwo czerwcowe po Mszy o 18.00.
  3. W poniedziałek 13 czerwca liturgiczne wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Tego dnia przypada też dzień Matki Bożej Fatimskiej. Z tej racji po Mszy wieczornej – po nabożeństwie czerwcowym – odprawimy również nabożeństwo fatimskie wraz z procesją fatimską.
  4. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało będziemy obchodzić w najbliższy czwartek. Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 , 18.00 i 20.00. Procesja do czterech ołtarzy po Mszy o godz. 11.00 pójdzie ulicami Rechniewskiego, Umińskiego, Fieldorfa i Nowaka-Jeziorańskiego. Zapraszamy do udziału w procesji i pomocy w jej godnym przeżyciu. Szczególnie zapraszamy, oprócz bielanek, dziewczynki chętne do sypania kwiatków podczas procesji. Prosimy  działkowiczów, aby przynieśli do salki bielanek trochę kwiatków ze swoich działek. Na procesję zapraszamy także dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych. Dzieci pójdą w procesji przed baldachimem. Zapraszamy też mężczyzn do wspierania służby liturgicznej. Prosimy o wywieszenie flag lub innych emblematów religijnych na trasie procesji.
  5. W czasie oktawy Bożego Ciała, po Mszach św. o 18.00, czcić będziemy Chrystusa utajonego w Najświętszym Sakramencie, idąc w procesji wokół kościoła.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą. Z naszą parafią utrzymuje kontakt ks. Łukasz Żak, który już w ten piątek 17 czerwca będzie bronił doktorat w Rzymie na Uniwersytecie Santa Croce. Pamiętajmy o nim w modlitwie i życzmy sukcesów.
  7. Dziękujemy za Waszą życzliwość i współpracę.