Ogłoszenia VI niedziela Wielkanocy (9.05.2021 r.):

  1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Taca na Seminarium Duchowne. Za tydzień dodatkowa Msza w rycie trydenckim o 14.00 i kwesta na rzecz małego Nikosia.
  2. W czwartek 13 maja mamy wspomnienie Najświętszej MP z Fatimy i rocznicę ocalenia św. Jana Pawła II. 18 maja przypada 101. rocznica urodzin Papieża Polaka. Zachęcamy do wywieszenia tego dnia flag narodowych lub papieskich w oknach i na balkonach.
  3. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowennę będziemy odprawiać podczas nabożeństwa majowego, czyli po Mszy Świętej o godz. 8.00 i po Mszy Świętej o 18.00. W piątek wypada też święto Macieja Apostoła.
  4. W przyszłą niedzielę Kościół obchodzi uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przypominamy o zapisanym w przykazaniach kościelnych obowiązku przyjęcia Komunii Świętej wielkanocnej.
  5. Sakrament spowiedzi jest sprawowany w dalszym ciągu w sali nr 16. Na FB można znaleźć grafik, jaki ksiądz spowiada, którego dnia i o jakiej godzinie.
  6. Z rzeczy materialnych: Pan Jacek Szyjka zbudował piękne biurko do księgarenki. Zakupiliśmy też komputer, z którego będzie korzystała pani Aneta.
  7. Dziękujemy za Waszą modlitwę, dobroć i współpracę. Parafialną Radę Gospodarczą zapraszamy na spotkanie na plebanię 23 maja o 10.30.
  8. W naszej parafialnej księgarence jest już dostępna książka ks. Bartka. Jest też najnowszy numer tygodnika Idziemy. Ksiądz proboszcz pisze na temat znaczenia wody święconej. Zapraszamy do lektury.