Ogłoszenia – Wniebowstąpienie Pańskie (16.05.2021 r.):

  1. Dziś Kościół obchodzi uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przed kościołem zbiórka na lek dla rocznego Nikosia. Na lek potrzeba ponad 9 milionów złotych. Zostało jeszcze do zebrania niecałe 3,5 mln. Szczegóły na stronie: pl/zycie-nikosia.
  2. We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 16.15. Adorację poprowadzi Wspólnota Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej.
  3. W najbliższą sobotę mamy Pierwszą Komunię Świętą, a w ciągu tygodnia próby i spowiedź dzieci komunijnych. Prosimy o modlitwę za naszych młodych parafian i ich rodziny.
  4. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowennę odprawiamy podczas nabożeństwa majowego, czyli po Mszy Świętej o godz. 8.00 i 18.00.
  5. W następną sobotę zapraszamy na Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. O godz. 20.00 będziemy celebrować Mszę Świętą wigilijną. Po Mszy – modlitwy charyzmatyczne, na koniec modlitwa w ciszy od godz. 22.30 do 23.30.
  6. Wigilia rozpoczyna Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. W tę niedzielę będzie można zyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie lub recytację hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”.
  7. Z rzeczy materialnych: umeblowaliśmy kompletnie jeden z pokojów na plebanii. Dziękujemy za podarowanie mebli przez rodzinę Kaszyńskich. Parafialną Radę Gospodarczą zapraszamy na spotkanie 23 maja o godz. 10.30 na plebanię.
  8. W naszym sklepiku jest do nabycia gra planszowa Non Possumus. Jest to rodzinna gra, której temat związany jest z życiem Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zasady są proste, a klimat gry pozwala na przyjemną i pożyteczną rozrywkę.
  9. Polecamy najnowszy numer tygodnika Idziemy i artykuł ojca Jacka Salija „Czy Ewangelia dopuszcza rozwody?”.