Ogłoszenia niedziela Zesłania Ducha Świętego (5.06.2022 r.):

 1. Dziś w Kościele obchodzimy Niedzielę Zesłania Ducha Przenajświętszego. Na pyszną kawę i domowe ciasta z owocami zaprasza nasza parafialna kawiarenka po Mszach o godz. 9.30 i 11.00. Kawiarenka dostępna także w ogrodzie przy werandzie plebanii. Po Mszy o godz. 12.30 będzie procesja Eucharystyczna, a po niej adoracja prowadzona przez Koła Żywego Różańca, następnie po Koronce do Miłosierdzia Bożego adoracja w ciszy; Adoracja pierwszoniedzielna wyjątkowo w kaplicy Matki Bożej Łuckiej. O 17.30 rozpocznie się nabożeństwo czerwcowe i po nim Msza o godz. 18.00; następnie gościnnie ks. Dominik Chmielewski ok. godz. 19.00 wygłosi konferencję, a o 20.00 będzie przewodniczył Mszy Świętej, po której będziemy wielbić Boga. Zakończymy wspólną modlitwą o wylanie Ducha Świętego połączoną z błogosławieństwem i nałożeniem rąk.
 2. Dziś także obowiązkowa konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka o godz. 19.00 w sali św. Wojciecha.
 3. Przez cały dzień, po każdej Mszy św., trwa zbiórka do puszek. Połowę oddamy na budowę kościoła Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie, a połowę na nasz parafialny zespół Caritas.
 4. W ubiegłą niedzielę w ramach tacy inwestycyjnej zebraliśmy 13 000 zł. Dziękujemy wszystkim darczyńcom. To wyraz Waszej troski o naszą wspólną parafię i podejmowane w ramach jej utrzymania działania; ostatnio prace brukarskie.
 5. W poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła.
 6. Spotkanie formacyjne dla Kół Żywego Różańca odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 na plebanii.
 7. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 8. W sobotę 11 czerwca mija rok spotkań Małego Chrześcijanina. Serdecznie zapraszamy na świętowanie i wspólne grillowanie w ogrodzie parafialnym. Początek o godz. 12.00.
 9. Ksiądz Łukasz zaprasza osoby chętne – szczególnie rodziców lub dziadków z dziećmi i wnukami – na wyjazd do Niepokalanowa. Wyruszamy 11 czerwca w sobotę o godz. 9.00. Powrót ok. 17.00. W planie zwiedzanie z przewodnikiem i Msza św. w kaplicy drewnianej, miejscu, gdzie Eucharystię sprawował regularnie św. Maksymilian. Szczegóły u ks. Łukasza. Zapisy w zakrystii lub na mail kslukaszpiotrowski@gmail.com. Koszt 50 zł.
 10. W tygodniu nabożeństwo czerwcowe po Mszy o 18.00.
 11. Za tydzień w niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy.
 12. Uroczystość Bożego Ciała będzie za 11 dni, tj. 16 czerwca. Procesja po Mszy o 11.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: ołtarz pierwszy – wspólnota wtorkowa powstała po Seminarium Odnowy Wiary, ołtarz drugi – Domowy Kościół i END, ołtarz trzeci – Odnowa w Duchu Świętym, ołtarz czwarty – Grupa św. Ojca Pio, Akcja Katolicka i Żywy Różaniec.
 13. Wspólnota przełożonych i kleryków WSD DW-P kieruje słowa zachęty do młodych mężczyzn, którzy słyszą głos powołania kapłańskiego. Każdego młodego mężczyznę doświadczającego wołania Pana Jezusa: „Pójdź za Mną” – zapraszamy do zapoznania się z warunkami rekrutacji do WSD DW-P w Warszawie-Tarchominie. Warunki te dostępne są na stronach internetowych seminarium oraz naszej diecezji.
 14. Dziękujemy za Waszą życzliwość i współpracę.