Ogłoszenia niedziela Wniebowstąpienia (29.05.2022 r.):

 1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszach zbiórka na parafialną Caritas. Na Mszy o godz. 9.30 Warszawski Chór Polonia wykona oprawę muzyczną, a potem będzie krótki koncert z repertuarem Maryjnym. Kawiarenka zaprasza na pyszne ciasto i kawę po Mszy o 9.30 i 11.00.

Dzisiejsza taca zgodnie  z postanowieniem Parafialnych Rad Gospodarczej i Ekonomicznej przeznaczona jest na spłacenie prac brukarskich i kamieniarskich. Dziękujemy także w imieniu św. Patryka.

Przypominamy, że trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada w przyszłą niedzielę. Specjalne modlitwy odmawiamy codziennie po nabożeństwie majowym lub czerwcowym. Dziś nabożeństwo majowe o 17.30, a w poniedziałek i wtorek po Mszach o 8.00 i o 18.00. Nabożeństwo czerwcowe, od środy, odprawiamy tylko po Mszy o godz. 18.00.

 1. Trwa biały tydzień – czas dziękczynienia za I Komunię Świętą. Zapraszamy dzieci na Msze w tygodniu o godz. 18.00. Każdego dnia będziemy poruszać inny temat, a dzieci będą mogły wziąć udział w konkursie (w kaplicy MB Łuckiej). W poszczególne dni zapraszamy też szczególnie: w poniedziałek – tatusiów, we wtorek – mamy, w środę – będzie dzień misyjny i z okazji dnia dziecka słodka niespodzianka dla dzieci, w czwartek – dziadków, w piątek – podziękujemy rodzinami i zawierzymy się NSPJ. W sobotę 4 czerwca na zakończenie białego tygodnia wyjazd do Częstochowy.
 2. We wtorek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 3. W środę Dzień Dziecka i rocznica święceń ks. Łukasza. Po Mszy wieczornej odmówimy Różaniec rodziców za dzieci. W środę 1 czerwca na godz. 18.00 ks. biskup Romuald Kamiński zaprasza na uroczystą Mszę św. w Konkatedrze na Kamionku przy ul. Grochowskiej 365, podczas której zostanie podsumowany pierwszy etap Synodu o synodalności. Równocześnie ordynariusz naszej diecezji dziękuje wszystkim włączającym się przez modlitwę, wypełnianie ankiet i inne aktywności w kształtowanie naszego Kościoła diecezjalnego.
 4. W czwartek, na Mszy o godz. 18.00 będziemy modlić się o powołania i za powołanych do służby w Kościele. Wieczorem, od godz. 23.00 do północy, zapraszamy na Godzinę Świętą – zgodnie z pragnieniem Pana Jezusa przekazanym św. Małgorzacie Marii Alacoque. Wprowadzenie o 22.45.
 5. 3 czerwca to pierwszy piątek miesiąca. Podejmujemy wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za brak miłości. Rano spowiedź od 6.45 i podczas Mszy. Księża pójdą do chorych po godzinie 9.30. Po południu spowiedź od 17.30, na Mszy o 18.00 będziemy modlić się w intencji wynagradzającej i po niej odśpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa i modlitwy nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 6. W sobotę – pierwsza sobota miesiąca. Różaniec codzienny o 7.30, na Mszy o godz. 8.00 będziemy modlić się w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP, a następnie odprawimy różaniec i 15-minutową medytację również w tej intencji.

Wieczorem Msza o godz. 18.00 z soboty i nabożeństwo czerwcowe wraz z ostatnim dniem nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego.

W sobotę rocznicę święceń kapłańskich obchodzi ks. Marcina 4 czerwca.

 1. W przyszłą niedzielę – pierwsza niedziela miesiąca. Świętowanie uroczystości Zesłania Ducha Świętego będzie miało dwie części – skromniejszą w sobotę i rozbudowaną w niedzielę. W sobotę o godz. 20.00 Msza z wigilii Zesłania Ducha Świętego, a po niej Godzina Czytań i celebracja prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym; W niedzielę po Mszy o godz. 8.00 odmówimy różaniec o dary Ducha Świętego; po Mszy o godz. 12.30 będzie procesja Eucharystyczna, a po niej adoracja prowadzona przez Koła Żywego Różańca, następnie po Koronce do Miłosierdzia Bożego będzie adoracja w ciszy; Adoracja pierwszoniedzielna wyjątkowo w kaplicy Matki Bożej Łuckiej. O 17.30 rozpocznie się nabożeństwo czerwcowe i po nim Msza o godz. 18.00; następnie gościnnie ks. Dominik Chmielewski wygłosi konferencję, a o 20.00 będzie przewodniczył Mszy Świętej, po której będziemy wielbić Boga i zakończymy wspólną modlitwą o wylanie Ducha Świętego połączoną z błogosławieństwem i nałożeniem rąk.

Obowiązkowa konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w sali św. Wojciecha.

Za tydzień będzie zbiórka przed kościołem do puszek. Połowę oddamy na budowę kościoła Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie, a połowę na nasz parafialny Caritas.

 1. W sobotę 11 czerwca mija rok spotkań Małego Chrześcijanina. Serdecznie zapraszamy na świętowanie i wspólne grillowanie w ogrodzie parafialnym. Początek o godz. 12.00.
 2. Ksiądz Łukasz zaprasza osoby chętne – szczególnie rodziców lub dziadków z dziećmi i wnukami – na wyjazd do Niepokalanowa. Wyruszamy 11 czerwca. W planie zwiedzanie z przewodnikiem i Msza św. w kaplicy drewnianej, miejscu, gdzie Eucharystię sprawował regularnie św. Maksymilian. Szczegóły u ks. Łukasza. Zapisy w zakrystii lub na mail kslukaszpiotrowski@gmail.com. Prosimy o szybką decyzję. Koszt 50 zł.
 3. Wspólnota przełożonych i kleryków WSD DW-P kieruje słowa zachęty do młodych mężczyzn, którzy słyszą głos powołania kapłańskiego. Każdego młodego mężczyznę doświadczającego wołania Pana Jezusa: „Pójdź za Mną” – zapraszamy do zapoznania się z warunkami rekrutacji do WSD DW-P w Warszawie-Tarchominie. Warunki te dostępne są na stronie internetowej seminarium oraz naszej diecezji
 4. Zachęcamy do lektury tygodnika Idziemy.