Ogłoszenia VI niedziela Wielkanocy (22.05.2022 r.):

  1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Modlimy się szczególnie za księdza Karola z okazji rocznicy święceń i urodzin, które miał przedwczoraj.

Po mszach przed kościołem zbiórka Diakonii misyjnej na rekolekcje oazowe w Afryce. Zbiórkę prowadzą woluntariusze z Oazy. Dziękujemy za zbiórkę dla dzieci ze szkoły 312. Zebraliśmy w 6100 złotych. W przyszłości przekażemy jeszcze trzecią transzę z pieniędzy wpłacanych indywidualnie i  wysłanych na konto.

  1. Odbyły się spotkania wszystkich rad parafialnych. Rozmawialiśmy między innymi o księżach, przyszłości Caritas parafialnej, otoczeniu kościoła i parkingu kościelnym. Dziękujemy wszystkim radnym za uwagi, wnioski i dźwiganie współodpowiedzialności za losy naszej Parafii. Za aprobatą Rady Gospodarczej i Rady Ekonomicznej proponujemy jednorazową tacę na spłacenie prac brukarskich i kamieniarskich. Proponujemy, aby taca w najbliższą niedzielę 29 maja była tacą inwestycyjną przeznaczoną na ww. cele.
  2. W poniedziałek o godz. 17.00 spotkanie Grupy modlitwy o. Pio. Przed Mszą o 18.00 odmówimy Litanię do św. o. Pio.
  3. We wtorek, środę i czwartek dzieci z klas komunijnych przystąpią do sakramentu pojednania. Początek nabożeństwa o godz. 18.45. Z powodu tych uroczystości w tych dniach nie będzie adoracji o godz. 19.00. W sobotę 28 maja dzieci przystąpią do Pierwszej Komunii świętej. Prosimy o modlitwę za dzieci i ich rodziny.
  4. W piątek wypominki. Modlitwę za dusze czyśćcowe zaczniemy o godz. 17.00. W piątek rozpoczynamy także nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowennę będziemy odprawiać podczas nabożeństwa majowego, czyli po Mszy świętej o godz. 8.00 i po Mszy o 18.00. 4 i 5 maja wigilia i Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  5. W przyszłą niedzielę Kościół obchodzi uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przypominamy o Komunii Wielkanocnej. Zapraszamy też do sakramentu Pojednania. Na FB można znaleźć grafik, jaki ksiądz spowiada, którego dnia i o jakiej godzinie. Na Mszy o 9.30 wystąpi Warszawski Chór Polonia, dyrygowany przez Zbigniewa Szablewskiego, a potem  zaśpiewa półgodzinny koncert maryjny Ave Maria. Wstęp wolny. Na Mszy o godz. 12.30 będziemy świętować rocznicę I Komunii Świętej dzieci, które przystąpiły do sakramentu w ubiegłym roku.
  6. W naszej parafialnej księgarence jest już dostępny najnowszy numer tygodnika Idziemy. Zapraszamy do księgarenki także po pamiątki pierwszokomunijne.
  7. 5 czerwca w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na wspólny wieczór, podczas którego o godz. 19.00 będziemy mogli wysłuchać konferencji ks. Dominika Chmielewskiego, o godz. 20.00 Msza św. z kazaniem, które również wygłosi ks. Dominik. Po Mszy św. poprowadzimy uwielbienie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, a wszystko zakończymy modlitwą o wylanie Ducha św., z nałożeniem rąk.
  8. Łukasz zaprasza osoby chętne – szczególnie rodziców lub dziadków z dziećmi i wnukami – na wyjazd do Niepokalanowa. Wyruszamy 11 czerwca. W planie zwiedzanie z przewodnikiem i Msza św. w kaplicy drewnianej, miejscu, gdzie Eucharystię sprawował regularnie św. Maksymilian. Szczegóły u ks. Łukasza. Zapisy w zakrystii lub na mail kslukaszpiotrowski@gmail.com. Prosimy o szybką decyzję. Koszt 50 zł.
  9. Dziękujemy za Waszą dobroć i współpracę.