Ogłoszenia IV niedziela Adwentu (19 grudnia 2021 r.):

 1. Dzisiaj ostatnia niedziela Adwentu. Na 30-lecie Parafii wydaliśmy książkę „Rozmowy u św. Patryka”. Zawiera ona 20 wywiadów ze świeckimi i księżmi. Dziękujemy Państwu Goszczyckim, naszym Parafianom, za pracę redakcyjną. Dziękujemy też wszystkim, którzy włożyli swój wkład w powstanie tej książki i pomogli w upamiętnieniu 30. rocznicy powstania Parafii św. Patryka. Koszt książki to 30 złotych. Zysk z książki przeznaczymy na prace brukarskie.
 2. Książki, poświęcone opłatki i świece Caritas można nabywać w księgarence u Pani Anety. Księgarenka będzie czynna do czwartku od 7.30 do 20.00, a w Wigilię do 16.00.
 3. Roraty jeszcze do piątku o godz. 6.45. W środę chcemy podziękować dzieciom za udział w roratach, dlatego zapraszamy wszystkich najmłodszych szczególnie tego dnia.
 4. Prosimy, aby Oaza młodzieżowa udekorowała choinki, a Odnowa w Duchu Świętym przygotowała szopkę. Dziękujemy mężczyznom z naszej Parafii, którzy poustawiali już choinki we właściwych miejscach kościoła.
 5. W piątek Wigilia. Zachęcamy podwójnie do zachowania postu: ze względu na piątek i ze względu na dzień wigilijny. W Wigilię nie ma Mszy wieczornej o 18.00.
 6. Pasterka z uroczystą oprawą liturgiczną o godz. 24.00. Zapraszamy do wspólnego świętowania urodzin Pana Jezusa. Ze względów sanitarnych odprawimy jeszcze w wieczór wigilijny dodatkową Pasterkę o godz. 22.00 dla osób chcących zachować zwiększony reżim sanitarny i większą odległość pomiędzy uczestnikami. O godz. 23.00 na kolędowanie zaprasza schola młodzieżowa.

W pierwszy i drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego Msze święte o 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00 i 20.00. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia, a taca z 26 grudnia na budowę nowych świątyń w naszej Diecezji.

 1. W pierwszy dzień Świąt, w sobotę 25 grudnia, zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców na Mszę św. o godz. 11.00 na Urodziny Pana Jezusa. W tym celu przygotowaliśmy zaproszenia, które rozdajemy po dzisiejszych Mszach św. Szczegóły na zaproszeniach.
 2. Przypominamy, że wizyta duszpasterska w tym roku liturgicznym na życzenie od 3 stycznia 2022. Zapisy do 27 grudnia. Można się zapisać przez wypełnienie formularza dostępnego na stole z tyłu kościoła, drogą mailową albo przez zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Jeśli ktoś zechce osobiście gościć w swoim domu kapłana z błogosławieństwem, będzie nam bardzo miło.
 3. Zachęcamy do wypełniania ankiet synodalnych, które można otrzymać w zakrystii.
 4. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich.
 5. Życzymy wszystkim Parafianom i Gościom wspaniałych przeżyć duchowych, odpoczynku, ciepła rodzinnego i dobrych myśli od Jezusa Maleńkiego.