Ogłoszenia Niedziela Świętej Rodziny (26.12.2021 r.):

 1. Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny. Taca na fundusz budowy nowych świątyń w naszej diecezji. Jak co roku przekazaliśmy obowiązkowe cztery tace niedzielne na budowę kościoła w Nadwiślu przy ul. Przewodowej. Kawiarenka dziś będzie nieczynna.
 2. Na 30-lecie Parafii wydaliśmy książkę „Rozmowy u św. Patryka”. Zawiera ona 20 wywiadów. Koszt książki to 30 złotych. Zysk z książki przeznaczymy na prace brukarskie. Książki można nabywać w księgarence u Pani Anety.
 3. Oaza młodzieżowa udekorowała choinki, a Odnowa w Duchu Świętym przygotowała szopkę. Dziękujemy.
 4. Przypominamy, że wizyta duszpasterska w tym roku liturgicznym na życzenie od 3 stycznia 2022 roku. Zapisy do 27 grudnia. Można się zapisać przez wypełnienie formularza dostępnego na stole z tyłu kościoła, drogą mailową albo przez zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Jeśli ktoś zechce osobiście gościć w swoim domu kapłana z błogosławieństwem, będzie nam bardzo miło.
 5. Różaniec w dni powszednie, do końca tego roku i w styczniu, będziemy odmawiać codziennie po Mszy o godz. 7.00.
 6. W poniedziałek przypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty; nie ma spotkania Odnowy w Duchu Świętym. We wtorek wspomnienie Świętych Młodzianków Męczenników.
 7. W środę po Mszy wieczornej zapraszamy na różaniec rodziców za dzieci.
 8. Na przyszły piątek nasz Biskup Ordynariusz udzielił dyspensy i można spożywać pokarmy mięsne na terenie naszej diecezji. O godz. 17.00 rozpoczniemy modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Na wieczornej Mszy św. podziękujemy za kończący się rok 2021.
 9. W sobotę przypada Nowy Rok, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (tzw. święto nakazane) i pierwsza sobota miesiąca. Porządek Mszy św. będzie taki, jak w niedziele, dlatego na różaniec i medytację w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi zapraszamy na godz. 17.00.
 10. W niedzielę 2 stycznia przypada pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy o godz. 12.30 odbędzie się nabożeństwo Eucharystyczne i procesja, a po niej modlitwy do godz. 15.00 poprowadzą Koła Różańcowe, następnie adoracja w ciszy do godz. 17.50. Spotkanie Akcji Katolickiej o 17.00 w sali św. Wojciecha. Katecheza przed chrztem dziecka – dla rodziców i chrzestnych – również w sali św. Wojciecha, ale o godz. 19.00.
 11. Podsumowanie duszpasterskie i materialne mijającego roku ksiądz proboszcz zreferuje na wszystkich Mszach świętych 2 stycznia.
 12. Parafialny Zespół Caritas informuje, że 5 grudnia zebraliśmy 4087 zł, a dodatkowo otrzymaliśmy 1321 zł udziału z jednego procenta podatku. Z tych pieniędzy przygotowaliśmy we współpracy z firmą POLMARS i rozdaliśmy rodzinom w naszej parafii, 60 paczek żywnościowych; rozdaliśmy także 60 paczek ze środkami czystości. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom za dar serca w postaci pieniędzy, jak i środków czystości.
 13. Życzymy wielu łask i darów od Pana Jezusa w Nowym Roku.