Ogłoszenia III niedziela Adwentu (12.12.2021 r.):

  1. Przeżywamy III niedzielę adwentu. Kościół w Liturgii nazywa ją Niedzielą Radości – Gaudete. Dziś w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Prowadzi je ks. Mariusz wraz ze Wspólnotą Szkoły Nowej Ewangelizacji. Nauki rekolekcyjne dziś na wszystkich Mszach św. oraz w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach św. o godz. 8.00, 18.00 i 20.00. Oprócz nauk zapraszamy w poniedziałek na godz. 19.00 na wieczór świadectw, we wtorek o godz. 19.00 na nabożeństwo przebaczenia i modlitwę wstawienniczą, a w środę o godz. 19.00 na nabożeństwo oddania życia Jezusowi i modlitwę o wylanie Ducha św. Spowiedź będzie podczas każdej Mszy świętej – szczególnie zapraszamy do przyjęcia tego sakramentu we wtorek.
  2. Dziś przed kościołem młodzież Oazowa rozprowadza sianko na stół wigilijny. Przy tej okazji można dofinansować wyjazdy rekolekcyjne naszej młodzieżowej wspólnoty parafialnej.
  3. Dziś kawiarenka zaprasza po Mszy o godz. 9.30 i 11.00.
  4. Msze roratnie przez cały adwent w dni powszednie o godzinie 6.45. Dla dzieci po każdej Mszy roratniej bardzo smaczna czekolada i najsłodsze bułeczki.
  5. W księgarence można nabywać świece Caritas i opłatki wigilijne. W tym roku dochód z ofiar za opłatki chcemy przeznaczyć, jak w tamtym roku, na ogrzewanie kościoła w miesiącach zimowych.
  6. Wizyta duszpasterska w tym roku na życzenie. Początek 3 stycznia. Zapisy do 27 grudnia. Można się zapisać przez wypełnienie formularza dostępnego na stole z tyłu kościoła, drogą mailową albo przez zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Jeśli ktoś zechce osobiście gościć w swoim domu kapłana z błogosławieństwem, będzie nam bardzo miło.
  7. Zachęcamy do wypełniania ankiet synodalnych, które można otrzymać w zakrystii.
  8. Za tydzień w niedzielę 19 grudnia kolejna Msza św. komunijna dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii. Także kolejne spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania – II rok przygotowań.
  9. Z rzeczy materialnych: Zrobiliśmy daszek i oświetlenie figurki Matki Bożej w kapliczce na rogu Fieldorfa i Bora, odnowiliśmy figurkę Maryi na ścianie plebanii i poprawiliśmy oświetlenie od strony starej plebanii. Trwają też prace brukarskie. Prosimy w tym tygodniu nie stawiać aut na parkingu za plebanią. Dziękujemy Wam za wszystkie modlitewne i finansowe oznaki życzliwości.
  10. Od piątku, 17 grudnia, rozpoczynamy w Kościele czas bezpośredniego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia.