Ogłoszenia 3 niedziela Wielkanocy (1.05.2022 r.):

 1. Dziś we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny, w którym codziennie (do soboty) będziemy czytać Ewangelię św. Łukasza w kościele o 17.45. Zachęcamy też do odwiedzania strony internetowej www.biblista.pl. Dziś po każdej Mszy będzie zbiórka do puszek na parafialną Caritas. Zarazem  – jest to pierwsza niedziela miesiąca – Po Mszy o godz. 12.30 będzie nabożeństwo Eucharystyczne i procesja, a następnie modlitwy prowadzone przez Koła Różańcowe; po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego o 15.00 będzie adoracja w ciszy do godz. 17.30, kiedy to rozpocznie się nabożeństwo majowe, a zaraz po nim lektura Ewangelii Łukasza i Msza św.  o 18.00. Eucharystyczna adoracja w ciszy, każdego dnia, jest po Mszy o godz. 18.00 do godz. 20.00.
 2. Z uwagi na wyjazdy majowe, obowiązkowa katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka będzie przeniesiona na 8 maja (w sali św. Wojciecha o 19.00).
 3. Rozpoczyna się maj, miesiąc szczególnej czci Matki Bożej. W dni powszednie na nabożeństwo majowe zapraszamy codziennie po Mszy o godz. 8.00 i po Mszy o godz. 18.00, a w niedziele o 17.30. Zachęcamy, abyście w domach ozdobili wizerunki Maryi. Może komuś uda się rodzinne czytanie czy śpiewanie Litanii loretańskiej i pieśni maryjnych?
 4. Różaniec prowadzony przez kapłana odmawiamy w dni powszednie o 7.30.
 5. W poniedziałek spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w sali św. Wojciecha o godz. 19.00.
 6. 3 maja, we wtorek, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w naszym kościele będą według porządku niedzielnego. Czytanie Ewangelii Łukasza o 17.45; o 18.00 Msza św., a potem nabożeństwo majowe.
 7. W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca – na Mszy o godz. 18.00 modlimy się o powołania i za powołanych do służby w Kościele. Wieczorem tzw. Godzina Święta – zgodnie z pragnieniem Pana Jezusa przekazanym św. Małgorzacie Marii Alacoque będziemy modlić się od godz. 23.00 do północy, tak jak apostołowie w Ogrójcu. Wprowadzenie do modlitwy o 22.45.
 8. W piątek 6 maja przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano od godz. 6.50. Do chorych księża pójdą po godz. 9.00. Po południu spowiedź od 17.30, następnie czytanie Ew. Łukasza o 17.45, o 18.00 Msza św., a po niej nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i  nabożeństwo majowe.
 9. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Różaniec codzienny o 7.30; Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP będzie o godz. 8.00, a następnie różaniec i medytacja w tej intencji, a na koniec śpiewana litania do Matki Bożej.
 10. Przypominamy, że Msza święta o godz. 20.00 w sobotnie wieczory zawsze jest sprawowana z formularza niedzielnego, dlatego osoby uczestniczące w niej spełniają obowiązek uczestniczenia w coniedzielnej Mszy św. Pamiętać o tym powinni wszyscy, którzy, z ważnych powodów, nie mogą uczestniczyć w Mszy w niedzielę.
 11. Rady parafialne zapraszamy na spotkania 15 maja: po Mszy o 9.30 – Radę Gospodarczą, po Mszy o 11.00 – Radę Duszpasterską, a po Mszy o 18.00 – Radę Ekonomiczną.
 12. Zakończył się etap parafialny synodu o synodalności. Bardzo dziękujemy pani Ani Mierzęckiej i parafialnemu zespołowi synodalnemu oraz wszystkim, którzy napisali ankiety albo uczestniczyli w parafialnych spotkaniach synodu.
 13. Za tydzień taca na nasze diecezjalne Seminarium Duchowne, w którym jest dwóch naszych kleryków: Kamil i Andrzej. Kleryk Stanisław jest bowiem w Seminarium Redemptoris Mater.
 14. Zachęcamy do nabywania tygodnika Idziemy i lektur, które poleca opiekun księgarenki – ks. Karol. W księgarence pojawiały się nowe pozycje: audiobook na CD Dzienniczka św. siostry Faustyny, książki o powstaniu i historii różańca, biografia św. Maksymiliana Marii Kolbego. Zachęcamy także jako propozycję na prezent na I Komunię Świętą grę planszową o bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim.