Ogłoszenia 2 niedziela Wielkanocy (24.04.2022 r.):

  1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. To wyjątkowy dzień, który tłumaczy ogrom miłości Pana Boga dla choćby największego, ale żałującego i proszącego o przebaczenie grzesznika. Wszystkich zapraszamy na wyjątkową godzinę modlitwy – Godzinę Miłosierdzia o 15.00. Jeśli z ważnych przyczyn jest niemożliwe w tej godzinie być w kościele, zachęcamy, by nawiedzić kościół w innej godzinie i modlić się, szczególnie odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego (za udział w modlitwach ku czci Miłosierdzia Bożego można uzyskać odpust zupełny). Dziś taca przeznaczona na cele charytatywne naszej Diecezji. Do przyszłej soboty trwa w Kościele Tydzień Miłosierdzia.

Dziś też – od 10.30 do 13.00 – obchodzimy czwarte urodziny naszej parafialnej kawiarenki. Dziękujemy, że jesteście i tworzycie z nami to miejsce serdeczności, dobrych spotkań i rozmów przy zapachu kawy i smaku Waszych pysznych ciast.

Dziś o 15.00 Godzina Miłosierdzia, a o 16.30 dodatkowa Msza św. dla dzieci chcących przystąpić do I Komunii Św. i dla ich rodziców.

  1. Dziś przypada także patronalne święto Caritas. Nasz parafialny zespół Caritas dziękuje za wsparcie finansowe i materialne naszym parafianom i sponsorom. Dzięki Wam mogliśmy rozdać na Święta Wielkanocne: 53 paczki żywnościowe naszym rodzinom i 24 paczki rodzinom z Ukrainy. Firma Polmars przygotowała 60 paczek, a pozostałe zrobiliśmy z artykułów przyniesionych przez naszych parafian. Rozdaliśmy także 84 paczki ze środkami czystości naszym rodzinom i 28 paczek rodzinom z Ukrainy. Środki czystości zostały przyniesione przez parafian oraz Pana Roberta, naszego parafianina, który ofiarował 50 zestawów chemii gospodarczej. Z akcji Skarbonka Wielkopostna zebraliśmy 9300,00 zł (rozdaliśmy 300 skarbonek, wróciło 150 ).

Punkt Caritas będzie nadal czynny dodatkowo w godz. 17.00-18.00 od poniedziałku do soboty, oprócz godzin stałych: poniedziałek 11.00-13.00 i czwartek 16.00-18.00. Prosimy o żywność (olej, mąkę, makarony, cukier, kasze, ryż, słodycze) i środki czystości. Cały czas wydajemy odzież, pościel, ręczniki, kołdry rodzinom z Ukrainy. Dziękujemy za dobro, którym się dzielicie, dzięki czemu możemy pomagać potrzebującym.

  1. W poniedziałek, w święto św. Marka Ewangelisty są imieniny ks. Proboszcza. Na Mszy o godz. 18.00 pomodlimy się w intencji księdza Proboszcza i za pochodzącego z naszej parafii ks. Marka Miziołka, a także za ks. Łukasza, który miał imieniny w miniony piątek.
  2. We wtorek obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski – przeniesioną na ten dzień ze względu na oktawę Wielkanocy. Na Mszy wieczornej będziemy modlić się za śp. Księdza Prałata Wojciecha Zdziebłowskiego – budowniczego i pierwszego proboszcza naszej Parafii.
  3. W środę po Mszy wieczornej zapraszamy na Różaniec rodziców za dzieci.
  4. W piątek obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945), a zarazem to ostatni piątek miesiąca – modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych rozpoczniemy o godz. 17.00.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się maj, miesiąc szczególnej czci Matki Bożej, a także przypada pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy o godz. 12.30 nabożeństwo Eucharystyczne i procesja, a następnie modlitwy prowadzone przez Koła Różańcowe; po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego o 15.00 będzie adoracja w ciszy do godz. 17.30, kiedy to rozpocznie się nabożeństwo majowe. Po każdej Mszy będzie zbiórka do puszek na parafialną Caritas.
  6. Z uwagi na wyjazdy majowe, obowiązkowa katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka będzie przeniesiona na 8 maja (w sali św. Wojciecha o 19.00.)
  7. W dni powszednie na nabożeństwo majowe zapraszamy codziennie po Mszy o godz. 8.00 i po Mszy o godz. 18.00.