Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkanocy (8 V 2022):

  1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Przeżywamy w Kościele Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. W naszej Parafii mamy 3 kleryków. Tacę przeznaczamy na Seminarium Duchowne.
  2. Przed kościołem dziś po Mszach kwesta naszych bielanek. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na Mszy św., do skarbony, wpłacane na konto parafii Dziś dodatkowa Msza o 16.30 dla osób korzystających z terapii oraz obowiązkowa katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka w sali św. Wojciecha o 19.00. Po Mszach o 9.30 i 11.00 zapraszamy do kawiarenki na pyszne ciasta.
  3. Trwa miesiąc Maryjny – maj. Modlimy się Litanią Loretańską po Mszy świętej o godz. 8.00 i 18.00. Nabożeństwa majowe po Mszy 18.00 będą odprawiane przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Po Mszach o 8.00 będziemy oczy kierować na figurę Matki Bożej Brzemiennej. Nabożeństwa majowe w niedziele o godz. 17.30. Majowe odprawiane są także przy kapliczce na ulicy Fieldorfa. W środy o 17.00, a w pozostałe dni o 19.00.
  4. Jutro przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; o godz. 20.00 będzie dodatkowa Msza św. wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.
  5. We wtorek o godz. 19.00 będzie spotkanie formacyjne dla Kół Różańcowych na plebanii. W piątek 13 maja przypada rocznica objawień fatimskich – po Mszy św. o 18.00 różaniec fatimski poprowadzi Grupa Misyjna, a po nim procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła, a następnie spotkanie Grupy Misyjnej. W sobotę w Warszawie Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, Patronki Stolicy; w tym dniu od 10.00 do 12.30 odbędzie się spotkanie osób modlących się za kapłanów w ramach tzw. margaretek i indywidualnie.
  6. Rady parafialne zapraszamy na spotkania 15 maja: po Mszy o 9.30 – Radę Gospodarczą, po Mszy o 11.00 – Radę Duszpasterską, a po Mszy o 18.00 – Radę Ekonomiczną.
  7. Wszystkich rodziców zapraszamy na spotkanie Małego chrześcijanina, które odbędzie się 10 maja. Początek o godz. 16.00 w Sali nr 30. Jeżeli pogoda pozwoli, wyjdziemy na ogród. Zapraszamy także naszych małych gości z Ukrainy.
  8. Z rzeczy materialnych: Za wskazaniem rady gospodarczej wykonujemy przeglądy. Od tygodnia trwa przegląd instalacji elektrycznej, pomiar wszystkich bezpieczników, tablic i gniazdek. Po 25 latach tylko mała część zabezpieczeń nie działa i wymaga wymiany. W całości jest to jednak spora praca. Dla wyobrażenia: w samym kościele jest położonych ponad 11 kilometrów przewodów elektrycznych, a na plebanii jest około 500 punktów: oświetlenia, gniazdek, włączników.
  9. Jest do nabycia najnowszy numer Tygodnika Idziemy poświęcony w części tematowi powołań kapłańskich. Warto pomyśleć, czy możemy coś zrobić, aby były dobre powołania. Stan zdrowia ks. Stanisława Małkowskiego jest stabilny, ale nie zapowiada się, aby on mógł wrócić do duszpasterstwa. Ze strony naszej Parafii zagląda do ks. Stanisława ks. Łukasz i Pan Doktor Filip. Nasz drugi ksiądz wspomagający Ks. Mirosław Mikulski będzie obchodził 20 maja 60. rocznicę święceń kapłańskich. Pamiętajmy w modlitwie o nowych, ale i o „starych powołaniach”.