Ogłoszenia 3.11.2019 r.

1) Dziękujemy parafianom w imieniu siostry Heleny, misjonarki z Rwandy. Siostra zebrała 9600 zł. Bóg zapłać grupie misyjnej oraz wszystkim zaangażowanym w zbiórkę makulatury. Przekazali oni dodatkowe 6000 zł na misje w Rwandzie. Dziękujemy też wszystkim, którzy modlą się za misje.

2) Dziś obchodzimy pierwszą niedzielę miesiąca. Po każdej Mszy św. zbiórka na parafialną Caritas. Po Sumie modlitwy za wstawiennictwem św. Joanny Beretty Molla, procesja Eucharystyczna, spotkanie Żywego Różańca i Adoracja do godz. 18.00.

3) Dziś Formacja Niedzielna o godz. 19.00. Temat spotkania „Dekalog dla dorosłych: Przykazanie II – o naszych próbach manipulowania Bogiem”. Za tydzień w ramach Formacji Niedzielnej Szkoła modlitwy. Nauka medytacji ignacjańskiej.

4) Przez cały listopad będzie Msza św. za zmarłych czytanych w wypominkach o godz. 18.00. Na każdej Mszy św. cząstka wypominek miesięcznych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Przyjmujemy jeszcze na wypominki.

5) Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej za pobożne nawiedzenie cmentarza.

6) Jutro, w poniedziałek będą imieniny ks. Karola. Prosimy o modlitwę i zapraszamy na Mszę w jego intencji na godz. 18.00.

7) Ks. Bartek zaprasza młodzież od 16. do 35. roku życia na sylwestrowy wyjazd do Wrocławia na europejskie spotkanie młodych Taize. Zapisy w zakrystii i u ks. Bartka.

8) Ks. Łukasz zaprasza dzieci i młodzież na zimowisko w trakcie ferii zimowych. Osoby zainteresowane proszone są o jak najszybszy kontakt w tej sprawie. Zapisy i wszelkie informacje u ks. Łukasza (kslukaszpiotrowski@gmail.com).

9) Duszpasterstwo akademicko-postakademickie spotyka się pod opieką ks. Bartka w każdy czwartek o 19.00 w kawiarence parafialnej.

10) Dzięki złotu ofiarowanemu przez parafian udało się odnowić kolejne cztery puszki do przechowywania Najświętszego Sakramentu, trzy kielichy mszalne i dwie pateny. Bardzo dziękujemy za Waszą ofiarność i zatroskanie o piękno liturgii.

11) Zapraszamy na wieczornicę „Gocław Śpiewa Pieśni Patriotyczne”, która odbędzie się 14.11.2019 r. o godz. 17.00 w dużej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 312.

12) Zachęcamy do lektury diecezjalnego Tygodnika „Idziemy”, szczególnie wywiadu: „Ratujmy dusze”. Przybliża on nam kwestie czyśćca, dusz czyśćcowych i odpustów za zmarłych.