29.10.2019

1) Dziękujemy w imieniu ks. Andrzeja Jakubaszka i parafian z Parafii św. Rity przy ul. Podskarbińskiej za wsparcie. Ks. Andrzej zebrał u nas 8300 zł.
2) Dziś kawiarenka parafialna znów czynna po Mszy św. o godz. 9.30 i po Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy serdecznie.
3) Dziś Formacja Niedzielna o godz. 19.00. W ramach Formacji Niedzielnej: Szkoła biblijna ks. Łukasza Piotrowskiego. Za tydzień w cyklu Dekalog dla dorosłych: Przykazanie II.
4) W najbliższy poniedziałek Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, patrona spraw beznadziejnych.
5) W najbliższy piątek wypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze w naszym kościele w porządku niedzielnym. Dodatkowo o godz. 19.00 specjalne modlitwy za zmarłych i wypominki jednorazowe. 1 listopada wypada jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Do chorych ruszymy od godz. 10.00, w konfesjonałach czekać będziemy na Mszach św. i od godz. 17.00. Tego dnia nie ma kancelarii.
6) 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w Dzień Zaduszny o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 18.00 i 20.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo pierwszosobotnie i wypominki jednorazowe.
7) Cały listopad będzie Msza św. za zmarłych czytanych w wypominkach o godz. 18.00. Dodatkowo 1 i 2 listopada modlić się będziemy za dusze w czyśćcu cierpiące na Mszy św. o godz. 20.00.
8) Przypominamy, że nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: 1. Wzbudzić intencję jego otrzymania. 2. Być w stanie łaski uświęcającej. 3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. 4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą. 5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.
9) W najbliższą niedzielę, 3 listopada, będziemy obchodzić pierwszą niedzielę miesiąca. O godz. 8.00 na Mszy św. wspomnimy ks. Pawła Cymermana w 9. rocznicę śmierci. Po Sumie modlitwy za wstawiennictwem św. Joanny Beretty Molla, procesja Eucharystyczna i Adoracja do godz. 18.00.
10) W następny poniedziałek 4 listopada będą imieniny ks. Karola.
11) Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej szuka osób, które chcą pomóc osobom starszym i samotnym. Osoby chętne prosimy zgłaszać się do parafialnego punktu Caritas w poniedziałek w godz. 11-13 i czwartek w godz. 16-18.
12) Przyjmujemy dalej wypominki całoroczne, miesięczne i jednorazowe. Przez cały listopad będziemy odprawiać Msze św. za dusze czytane w wypominkach. Będziemy się też starać, aby w pozostałe miesiące były u nas odprawiane przynajmniej trzy Msze św. za zmarłych czytanych w wypominkach. Ofiara tradycyjnie związana z wypominkami jest dobrowolna, jak wszystkie ofiary składane księżom w naszej Parafii.
13) Ks. Łukasz zaprasza dzieci i młodzież na zimowisko w lutym. Zgłoszenia i wszelkie informacje u ks. Łukasza (kslukaszpiotrowski@gmail.com).
14) Szukamy dalej ludzi, którzy chcieliby śpiewać w naszej Parafii muzykę sakralną na głosy.
15) Koncert inauguracyjny Festiwalu muzyki sakralnej dziś w Bazylice przy ul. Kawęczyńskiej o godz. 16.00.