17 listopada 2019

 1. Dziś przeżywamy światowy dzień ubogich.
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne. Klerycy Seminarium zapraszają nas na sztukę teatralną. Zorganizowany wyjazd z naszej Parafii planujemy na 14 grudnia, sobotę, godz. 18.30. Koszt 20 złotych. Zapisy w zakrystii.
 3. Dziś Formacja Niedzielna o godz. 19.00. Temat spotkania: „Ojczyzna w Biblii i nad Wisłą”. Spotkanie poprowadzi ks. Łukasz Żak, historyk z Papieskiego Uniwersytetu Santa Croce w Rzymie. Za tydzień w ramach Formacji niedzielnej: Szkoła biblijna ks. Łukasza Piotrowskiego.
 4. We wtorek trzeci wtorek miesiąca. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w godz. 15.00-18.00. W sobotę natomiast będzie w naszej Parafii Czuwanie nocne. Zapraszamy od godz. 21.00. Czuwanie kończy się o godz. 6.00 rano w niedzielę.
 5. Dziękujemy bardzo wszystkim parafianom i uczniom Szkoły Podstawowej nr 312 za wsparcie akcji Tornister Misyjny. Zebraliśmy: zeszyty – 660 szt., bloki rysunkowe – 255 szt., ołówki – 857 szt., długopisy – 1117 szt., flamastry – 137 szt., opakowania kredek – 262 szt., temperówki – 43 szt., gumki – 170 szt., zestawy geometryczne – 80 szt. i plastelina, kleje, farby, pędzle, teczki, ryzy papieru, piórniki, smycze, okładki – 79 szt.
 6. Przez cały listopad o godz. 18.00 trwa Msza św. za zmarłych czytanych w wypominkach.
 7. Dziękujemy za sprzęt do siłowni. Otrzymaliśmy już dwa rowerki, orbitrek i skakankę. Jesteśmy otwarci na dalszą pomoc.
 8. Wróciła z renowacji pierwsza część drzwi. Musieliśmy zgodzić się na nieco ciemniejszy kolor bejcy. Pozwala to zamaskować przebarwienia i ubytki. Bóg zapłać za życzliwość materialną i duchową, dzięki której możemy prowadzić systematyczne prace.
 9. Zapraszamy ojców ministrantów do włączenia się do służby ministranckiej ze swoimi synami.
 10. Ks. Bartek zaprasza na wyjazd do Wrocławia na spotkanie młodych Taize. Zapisy w zakrystii. Kończą się miejsca.
 11. W najbliższą niedzielę 24 listopada w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce na Bielanach odbędzie się 9. Festiwal Chrześcijańskie Granie. Wystąpią młode i debiutujące zespoły. Zapraszamy całe rodziny. Szczegóły na plakatach oraz na www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl
 12. Za tydzień ostatnia niedziela przed Adwentem, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 13. Zachęcamy do lektury „Idziemy”.