Ogłoszenia Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (17.04.2022 r.):

  1. Dziś niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: największa uroczystość w roku kościelnym. Wielbimy Boga za wyzwolenie nas z niewoli grzechu, śmierci i szatana i uczynienie nas dziećmi Bożymi przez ofiarę Pana Jezusa na krzyżu i potwierdzenie tego przez Jego chwalebne zmartwychwstanie.

Dziękujemy wam wszystkim, Kochani, a szczególnie służbie liturgicznej i pracownikom za Wielki Post i Triduum Paschalne.

Msze dziś o 6.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00 i 20.00.

  1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Jest to tzw. lany poniedziałek. Taca przeznaczona na KUL. Msze św. w porządku niedzielnym.
    Do soboty włącznie codziennie o 15.00 odmawiamy nowennę przed niedzielą Miłosierdzia Bożego, która będzie za tydzień. Z tego powodu codziennie od dziś do soboty będzie dodatkowa adoracja Eucharystyczna od 15.00 do 17.50.
  2. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. W sobotę przed Mszą o godz. 18.00 Grupa Modlitwy o. Pio odmówi litanię do św. o. Pio, a po tej Mszy będzie spotkanie grupy.
  4. W niedzielę za tydzień przypada Niedziela Miłosierdzia i rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. O godz. 15.00 zapraszamy na wspólną modlitwę w godzinę miłosierdzia. Za udział w modlitwie przysługuje odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski lub spowiedź sakramentalna, Komunia św., modlitwa w intencjach papieskich Ojcze nasz i Wierzę, wyrzeknięcie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego).

Taca w niedzielę Miłosierdzia Bożego będzie przeznaczona na dzieła charytatywne „Caritas” Diecezji Warszawsko-Praskiej. Zapraszamy również dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii Świętej na Mszę o godz. 16.30.

  1. W poniedziałek za tydzień, w święto św. Marka Ewangelisty, przypadają imieniny naszego ks. proboszcza Marka Kruszewskiego.
  2. Dziękujemy Kochanym parafianom za wielką pomoc, jakiej od Was doświadczamy. Życzymy wszystkim Wam i sobie doświadczenia Zmartwychwstania i Miłosierdzia Boga. Niech czas Wielkanocy będzie czasem odkrywania tego, jak bardzo Bóg nas kocha i pragnie naszego szczęścia.