III niedziela Wielkanocna – 5.05.2019

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Kwesta przed kościołem na parafialne Caritas. O godzinie 13.30 modlitwy za wstawiennictwem św. Joanny Beretty Molla i procesja. Spotkanie Żywego Różańca w kaplicy św. Wojciecha. Potem pierwszoniedzielna Adoracja Pana Jezusa do nabożeństwa majowego o 17.30.
 2. Dzisiaj Formacja Niedzielna o 19.00. W pierwszą niedzielę miesiąca: Szkoła dla małżeństw. Temat: Uczciwość małżeńska a grzech bycia zbyt dobrym. Poprowadzi to spotkanie ks. Proboszcz.
 3. Po Mszy o 20.00 indywidualne błogosławieństwo dla maturzystów. 6 maja zaczynają się matury. Otoczmy modlitwą maturzystów, ich rodziców, nauczycieli oraz wszystkich pracowników oświaty.
 4. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy w dni powszednie po Mszy wieczornej. W niedziele i uroczystości o 17.30.
 5. W środę uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze o 7.00, 8.00 i 18.00
 6. W najbliższa sobotę pierwsza Komunia dzieci.
 7. W sobotę przeżywać też będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, Patronki Stolicy.
 8. W najbliższą niedzielę pierwsza z rocznic Pierwszej Komunii świętej. Zapraszamy klasy IV ABCD.
 9. Spowiedź przed Pierwszą Komunia i przed rocznicą w najbliższy piątek od godz. 16.00. Zapraszamy do spowiedzi dzieci, ich rodziców, rodzeństwo i chrzestnych.
 10. Za tydzień taca na Seminarium Duchowne.
 11. Policja prosi o uczulenie, w szczególności osób starszych na działania naciągaczy, oszustów działających metodą „na wnuczka, czy na policjanta, funkcjonariusza CBS”. Apeluje , by NIGDY NIE PRZEKAZYWAĆ ŻADNYCH PIENIĘDZY OSOBOM, KTÓRYCH NIE ZNAMY. W przypadku zetknięcia się z próbami dokonania tego typu oszustw ZAWSZE NALEŻY ZGŁOSIĆ TO POLICJI na telefon 112 czy 997.
 12. My też prosimy o nie rozpieszczanie żebraków przed naszym kościołem nadmierną troską. Widzimy, że niektórzy parafianie dają im po kilkadziesiąt złotych. Tymczasem osoby żebrzące przed kościołami to ludzie nie tyle potrzebujący, co najmowani do żebrania. Żebranie to obecnie w całej Europie zawód. Jako księża nie zakazujemy żebrania tym konkretnym, zorganizowanym osobom o śniadej karnacji, które obstawiły nasz kościół. Jedynie domagamy się od nich, aby nie byli natrętni i głośni. Gdyby byli nachalni, prosimy zgłaszać to do nas, a wezwiemy policję. Warto też zachować świadomość, że urobek żebraka służy przede wszystkim dorabianiu organizatorów tego dochodowego „przemysłu” finansowego a pieniądze zdobyte pod kościołem nie zawsze są wykorzystane na dobre cele. Sugerujemy nieśmiało: jeśli ktoś chce koniecznie pomóc tej  ekipie, niech przyniesie im coś do jedzenia, ale nie pieniądze.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.
 14. Życzymy udanego Tygodnia