Niedziela 6.10.2019

1) Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji Różaniec do granic św. Patryka za wspólną modlitwę.
2) Dziś nasz Jesienny Piknik Parafialny. Zapraszamy od godz. 12.00. W programie:
12:00 Polonez na rozpoczęcie pikniku
12:15 Schola dziecięca
12:30 Studio Tańca Blue Classic – pokaz
12:50 Jaka to melodia? – konkurs dla dzieci
13:10 Pokaz pierwszej pomocy
13:30 Schola młodzieżowa
14:00 Tańce integracyjne – Oaza
14:30 Jaka to melodia? – konkurs dla dorosłych
15:00 Gocławska Ferajna
16:00 Wspólne śpiewanie z ks. Proboszczem
3) Dzisiaj Niedziela św. Franciszka z Asyżu, patrona ekologów. Na zakończenie każdej Mszy św. odmawiamy „Modlitwę za naszą Ziemię”. Po Mszach św. i podczas festynu parafialnego będą rozdawane ulotki informacyjne o inicjatywie Niedzieli św. Franciszka. Zachęcamy w tym dniu do refleksji nad dziełem stworzenia i podejmowaniu ekologicznych inicjatyw w swoim otoczeniu.
4) Dziś też pierwsza niedziela miesiąca: spotkanie Różańca, kwesta parafialnego Caritas przed kościołem i procesja Eucharystyczna po Sumie. Nie ma adoracji Najświętszego Sakramentu ze względu na Jesienny Piknik Parafialny.
5)  Młodzież, która kontynuuje drugi rok przygotowania do sakramentu bierzmowania, spotyka się dziś o godz. 19.00 w kaplicy św. Wojciecha.
6) Dziś Formacja Niedzielna o 19.00. Temat:  I przykazanie, czyli jak się rozstać z bożkami, złudzeniami oraz demonami i naprawdę uznać w Chrystusie Zbawiciela. Za tydzień – Szkoła Modlitwy. Temat: Podstawy medytacji.
7)  W ostatnim czasie spotkały się już wszystkie trzy Rady Parafialne. Były to spotkania wstępne i jeszcze dość ogólne. Omówione zostały m.in.: sytuacja duchowa naszej Parafii, stan materialny i jej najbliższe potrzeby. W związku z sugestią Rady Gospodarczej poszukujemy kogoś, kto mógłby pomóc przeprowadzić fachową ekspertyzę stanu starej plebanii. Rada Duszpasterska wnioskuje, aby do czasu uzyskania takiej ekspertyzy przekazać budynek starej plebanii na potrzeby Caritas parafialnego.
8) W przyszłą sobotę odbędzie się w naszym kościele adoracja nocna (12-13 października). Zapraszamy w godz. 21.00-6.00 rano. Mszę święta o godz. 24.00. Będziemy się modlić za naszą Ojczyznę, za kapłanów oraz o dobre wybory do Sejmu.
9)  Za tydzień – 13 października – będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski.
10) Każdy październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.15. W sposób szczególny pragniemy zaprosić dzieci wraz z rodzicami na nabożeństwo różańcowe po wieczornej Mszy św. w październikowe czwartki.
11) Październik został ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Za tydzień będziemy gościć misjonarza z Afryki, ks. Krzysztofa Pazio i wystawę, którą przygotował.
12) Pod opieką ks. Bartka zaczęła swoją działalność grupa młodzieżowa. Chętnych od 19. do 35. roku życia zapraszamy na godz. 19.00 do kawiarenki parafialnej w najbliższy czwartek.
13) Jesienny kurs przedślubny już rozpoczęty. Zapraszamy narzeczonych w ten czwartek na godz. 19.00 na plebanię.
14) Zapraszamy serdecznie wszystkie małżeństwa, które pragną pogłębić swoje relacje małżeńskie i nawiązać nowe przyjaźnie, na spotkanie informacyjne małżeństw – Equipes Notre Dame. Spotkanie odbędzie się 13 października o godz. 16.00 na plebanii.
    Powstaje też Krąg małżeństw Oazy Rodzin w naszej Parafii. Niezobowiązujące pierwsze spotkanie informacyjne w najbliższą sobotę 12 października o godz. 10.00 na plebanii. W czasie spotkania będzie zapewniona opieka do dzieci.
15) Dziękujemy za złoto, jakie przekazaliście na naczynia liturgiczne. Wystarczy go także na pozłocenie przetarć w tabernakulum. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
16) W tym roku, zamiast akcji „Tornister”, wraz z naszym parafialnym Caritas i Parafialną Grupą Misyjną chcemy zaprosić do wsparcia akcji „Tornister misyjny”. Potrzebne są artykuły szkolne dla dzieci ze szkół w Tanzanii, Kenii i Papui Nowej Gwinei. Rok szkolny w tych krajach zaczyna się w grudniu. Zbiórkę prowadzimy do końca października. Prosimy o długopisy, ołówki, kredki, gumki, linijki, zeszyty i bloki rysunkowe w miękkich okładkach (nie zbieramy tornistrów). Artykuły szkolne prosimy przynosić do punktu Caritas czynnego w poniedziałki (godz. 11-13) i czwartki (godz. 16-18). Wszystkie zebrane rzeczy prześle do Afryki i Oceanii Caritas Diecezjalna. Za każdą chęć pomocy serdecznie dziękujemy.
17) Przyjmujemy już wypominki całoroczne, miesięczne i jednorazowe. Przez cały listopad będziemy odprawiać Msze św. za dusze czytane w wypominkach. Będziemy się też starać, aby w pozostałe miesiące były u nas odprawiane przynajmniej 3 Msze św. za zmarłych czytanych w wypominkach.
18) Nasza Parafia zaprasza dzieci i młodzież na zimowisko w dniach 8.02.-14.02.2020 r. do Olczańskiego Dworku w Poroninie. W programie – jazda na nartach, zwiedzanie Zakopanego i okolicznych miejscowości, aquapark i inne atrakcje. Koszt 1100 zł. Gwarantowane dobre warunki pobytu w ciekawym miejscu, sprawdzona kadra (jedzie z nami pan Paweł Zieliński) oraz świetna zabawa na stokach narciarskich. Zgłoszenia i wszelkie informacje u ks. Łukasza (kslukaszpiotrowski@gmail.com).