Niedziela 29.09.2019

 1. Dziś gości w naszej Parafii Pasjonista Ojciec Jura z Ukrainy. Chcemy, aby pojawiał się w naszej Parafii systematycznie. Mieszka na terenie naszej Parafii blisko dwieście osób z Ukrainy. Są wśród nich katolicy i grekokatolicy. Chcielibyśmy, żeby mieli oni miedzy innymi możliwość korzystania ze spowiedzi w języku ukraińskim.
 2. Zbliża się październik. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedziele o 17.15.
 3. W tym roku nie organizowaliśmy akcji „Tornister”, bo wraz z naszym Parafialnym Caritas i Parafialną Grupą Misyjną, chcemy zaprosić do wsparcia akcji ” Tornister misyjny”. Potrzebne są artykuły szkolne (bez tornistrów) dla dzieci ze szkół Tanzani, Keni i Papui Nowej Gwinei. Rok szkolny w tych krajach zaczyna się w grudniu. Zbiórkę prowadzimy do końca października. Prosimy o długopisy, ołówki, kredki, gumki, linijki, zeszyty i bloki rysunkowe w miękkich okładkach. Artykuły szkolne prosimy przynosić do Punktu Caritas czynnego w poniedziałek w godz. 11-13 i czwartek w godz. 16-18. Wszystkie zebrane rzeczy prześle do Afryki CARITAS Diecezjalna. Za każdą chęć pomocy serdecznie dziękujemy!
 4. W najbliższy czwartek 3 października pod opieką ks. Bartka rozpoczyna swoją działalność grupa młodzieżowa. Chętnych od 19 do 35 roku życia zapraszamy na godz. 19.00 do kawiarenki parafialnej.
 5. W czwartek rusza też jesienny kurs przedślubny. Zapraszamy narzeczonych i prawie narzeczonych na godz. 19.00 na Plebanię.
 6. Spotkanie dla młodzieży, która kontynuuje drugi rok przygotowania do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w niedzielę 6 października na godz. 19.00 do kaplicy św. Wojciecha.
 7. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek i pierwszą sobota miesiąca. W pierwszy piątek będziemy odwiedzać chorych od godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa szczególnie od godz. 17.00.
 8. W sobotę w godzinach południowych akcja Różaniec do granic Parafii. Zapraszamy do włączenia się do jednej z czterech grup odmawiających różaniec na granicach naszej Parafii a potem zapraszamy do Kościoła na wspólne Uwielbienie i Mszę świętą.
 9. W sobotę także Msza Św. z nabożeństwem dla uczczenia Niepokalanego Serca Maryi o 18:00.
 10. W najbliższą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca, spotkanie Różańca, kwesta parafialnego Caritas przed kościołem i procesja Eucharystyczna po Sumie. Nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu ze względu na Jesienny Piknik Parafialny.
 11. Za tydzień właśnie nasz Jesienny Piknik Parafialny. Zapraszamy od godz. 12.00. Piknik ma na celu zintegrowanie naszych Parafian. Żebyśmy byli i do tańca i do różańca. Program na plakacie.
 12. Dziękujemy już teraz wszystkim, którzy biorą udział w przygotowaniach i planują pieczenie ciast. Dziękujemy za wszystkie fanty na loterię. Jest ich duża ilość, są cenne i warto będzie wziąć udział w loterii. Dziękujemy tym, którzy zagłosowali na swoje ulubione tytuły do wspólnej śpiewanki z księdzem Proboszczem.

12:00 Polonez na rozpoczęcie pikniku

12:15 schola dziecięca

12:30 Studio Tańca Blue Classic – pokaz

12:50 Jaka to melodia? – konkurs dla dzieci

13:10 pokaz I pomocy – Harcerze ze szczepu 295 WDHiZ im. Szarych Szeregów

13:30 schola młodzieżowa

14:00 tańce integracyjne – OAZA

14:30 Jaka to melodia? – konkurs dla dorosłych

15:00 Gocławska Ferajna

16:00 wspólne śpiewanie z ks. Proboszczem

 

 1. 4 października obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, którego Papież Jan Paweł II ogłosił patronem ekologów. Dlatego niedziela 6 października będzie dniem modlitwy o ochronę naturalnego środowiska i przebłagania za grzechy ludzkości w tej dziedzinie. Za tydzień na każdej Mszy św. odmówimy „Modlitwę za naszą Ziemię”. Po Mszach świętych i podczas festynu parafialnego będą rozdawane ulotki informacyjne o inicjatywie Niedzieli św. Franciszka. Zachęcamy w tym dniu do refleksji nad dziełem stworzenia i podejmowaniu ekologicznych inicjatyw w swoim otoczeniu.
 2. Chcemy, aby ruszył nowy Krąg małżeństw w naszej Parafii. Jest to kapitalna sprawa dla wartościowych małżeństw, które chcą o siebie zadbać. Zgłoszenia do ks. Proboszcza.
 3. Od najbliższej niedzieli wraca Formacja Niedzielna. W niedziele między 19.00 a 20.00 zapraszamy na interesujące spotkania tematyczne. W tym roku w pierwsze niedziele miesiąca: 10 przykazań – wersja dla dojrzałych, w drugie niedziele – Szkoła modlitwy, w trzecie niedziele – o sytuacjach najtrudniejszych w rodzinie, czwarte niedziele – Formacja biblijna pod opieką ks. Łukasza Piotrowskiego. W najbliższą niedzielę temat: I przykazanie, czyli jak się rozstać z bożkami, złudzeniami oraz demonami i naprawdę uznać w Chrystusie Zbawiciela.
 4. Przyjmujemy już wypominki całoroczne, miesięczne i jednorazowe. Przez cały listopad będziemy odprawiać Mszę święte za dusze czytane w wypominkach. Będziemy się też starać, aby w pozostałe miesiące były u nas odprawiane przynajmniej 3 Msze święte za zmarłych czytanych w wypominkach.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Tygodniku Idziemy ciekawe informacje o Obrazie Matki Bożej Pompejańskiej oraz o polskich rezerwach złota.