Niedziela 13 X 2019

Papież Franciszek ogłosił październik Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Gościmy dziś w naszej Parafii misjonarza, marianina, ks. Krzysztofa Pazio i wystawę, którą przygotował. Ksiądz Krzysztof pracuje w Afryce już siedemnasty rok. Dziękujemy naszym parafianom za to, że zawsze wielkodusznie wspierają misje.

Dziś o godz. 17.15 Różaniec, który będzie połączony z nabożeństwem fatimskim. Zapraszamy.

Przeżywamy w obecną niedzielę XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”.

Dziś niedziela wyborcza. Zachęcamy do wypełnienia obywatelskiego obowiązku i wzięcia udziału w wyborach.

Spotkanie małżeństw w ramach Equipes Notre Dame dziś o godz. 16.00.

Dziś Formacja Niedzielna o godz. 19.00. W drugie niedziele miesiąca – Szkoła Modlitwy. Temat: Podstawy medytacji. Za tydzień pani psycholog Maria Turek poprowadzi wykład na temat: Rodzina w sytuacji wieloletniej terapii dziecka.

Dziękujemy wszystkim za udział w Jesiennym Pikniku Parafialnym. Bóg zapłać dla wszystkich osób zaangażowanych w tworzenie tego wydarzenia: za siły, czas, radość i środki materialne. Spotkanie podsumowujące w środę o godz. 19.00.

Wczoraj trzech naszych ministrantów otrzymało promocję na lektorów. Cieszymy się z tego faktu.

We wtorek Dzień Dziecka Utraconego. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 18.00. W trakcie wtorkowego Różańca po Mszy św. wieczornej modlitwa za dzieci utracone, ich rodziców, dziadków i rodzeństwo.

Grupa młodzieżowa naszej Parafii, obejmująca osoby od 19. do 35. roku życia, zaprasza chętnych na spotkanie o godz. 19.00 do kawiarenki parafialnej, w najbliższy czwartek.

W piątek święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona naszego neoprezbitera, ks. Łukasza Piotrowskiego. Prosimy o pamięć w modlitwie.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.15.

Przypominamy o akcji „Tornister misyjny”. Potrzebne są artykuły szkolne dla dzieci ze szkół w Tanzanii, Kenii i Papui Nowej Gwinei. Prosimy o długopisy, ołówki, kredki, gumki, linijki, zeszyty i bloki rysunkowe w miękkich okładkach. Artykuły szkolne prosimy przynosić do Punktu Caritas czynnego w poniedziałek (godz. 11-13) i czwartek (godz. 16-18).

Przyjmujemy już wypominki całoroczne, miesięczne i jednorazowe. Przez cały listopad będziemy odprawiać Msze św. za dusze czytane w wypominkach. Będziemy się też starać, aby w pozostałe miesiące były u nas odprawiane przynajmniej trzy Msze św. za zmarłych czytanych w wypominkach.

W naszym dekanacie powstaje nowa parafia przy ul. Podskarbińskiej. Jej patronką jest św. Rita. Budowniczy tej parafii, ks. Andrzej Jakubaszek, za tydzień będzie głosił u nas kazania i kwestował. Wprawdzie, co kwartał oddajemy tacę na parafię pw. Dobrego Pasterza, ale godzi się wspomóc budowę nowego kościoła, bo tak kiedyś pomagano nam. Zwłaszcza, że parafia św. Rity powstaje z części parafii pw. Nawrócenia św. Pawła, z której wywodzi się ks. Bartek.

Ks. Łukasz zaprasza na zimowisko w lutym w dniach 8.02.-14.02.2020 r. do Olczańskiego Dworku w Poroninie. W programie – jazda na nartach, zwiedzanie Zakopanego i okolicznych miejscowości, aquapark i inne atrakcje. Koszt 1100 zł. Gwarantowane dobre warunki pobytu w ciekawym miejscu, sprawdzona kadra (jedzie z nami pan Paweł Zieliński) oraz świetna zabawa na stokach narciarskich. Zgłoszenia i wszelkie informacje u ks. Łukasza (kslukaszpiotrowski@gmail.com).

Szukamy ludzi, którzy chcieliby śpiewać w naszej Parafii muzykę sakralną na głosy. Wymagane są: słuch, głos i ukończone 17 lat życia. Zapisy w zakrystii.

Zachęcamy do lektury tygodników katolickich. W Tygodniku „Idziemy” jest artykuł poświęcony naszej akcji „Różaniec do granic Parafii” opatrzony zdjęciem parafian idących razem z ks. Łukaszem jedną z ulic naszej Parafii.