Niedziela 24.11.2019

1) Dzisiejsza niedziela – uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – jest ostatnią niedzielą w roku liturgicznym. Za tydzień rozpoczniemy Adwent i Roraty.

2) Od dzisiaj mamy już poświęcone opłatki i świece Caritasu na stół wigilijny. Można je nabywać w księgarence u pani Anety albo w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.

3) Dziś kawiarenka parafialna czynna po Mszy św. o godz. 9.30 oraz ponownie po Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy serdecznie. Zachęcamy także osoby chętne do zaangażowania się w pieczenie ciast i pomocy w kawiarence. Zgłoszenia w zakrystii i u ks. Bartka.

4) Dziś Formacja Niedzielna o godz. 19.00. W ramach Formacji Niedzielnej: Szkoła biblijna ks. Łukasza Piotrowskiego. Za tydzień w cyklu: Dekalog dla dorosłych – Przykazanie III.

5) Spotkanie Parafialnej Rady Gospodarczej w najbliższy wtorek 26 listopada o godz. 19.00, a spotkanie Rady Duszpasterskiej w środę 4 grudnia o godz. 19.00.

6) Najbliższy piątek będzie ostatnim piątkiem miesiąca. Zapraszamy na wypominki roczne i modlitwę za zmarłych od godz. 17.00. Jeszcze przez tydzień trwać będą także wypominki miesięczne o godz. 18.00. 

7) W przyszłą sobotę święto świętego Andrzeja. Zamiast zabawy andrzejkowej proponujemy modlitwę uwielbienia w naszym kościele od godz. 19.00 do godz. 20.00.

8) W najbliższą niedzielę 1 grudnia będziemy obchodzić pierwszą niedzielę miesiąca. Po Sumie modlitwy za wstawiennictwem św. Joanny Beretty Molla, procesja eucharystyczna, spotkanie różańcowe i Adoracja do godz. 18.00. Tego dnia nasze parafialne Caritas będzie kwestować po każdej Mszy św. Cel kwesty to zebranie środków na paczki świąteczne dla dzieci oraz osób starszych z naszej Parafii. Prosimy o życzliwość dla tej kwesty. 

9) Chętnych do śpiewania w naszej Parafii muzyki sakralnej na głosy zapraszamy na próby w poniedziałki na godz. 19.00 na plebanię.

10) Wyjazd do Seminarium Duchownego na sztukę graną przez kleryków będzie miał miejsce 14 grudnia. Wyjazd o godz. 17.30. Koszt 20 złotych. Zapisy w zakrystii.

11) Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd do Wrocławia na spotkanie młodych Taize. Zapisy w zakrystii. 

12) Informujemy, że zakończyliśmy na plebanii naprawę stolarki okien, szczególnie rekonstrukcję spróchniałych fragmentów okien dachowych. Dziękujemy za Waszą ofiarność.

13) Za tydzień rozpoczynamy kolędę, czyli odwiedziny duszpasterskie księży w mieszkaniach ludzi wierzących. Chcielibyśmy zastukać do drzwi mieszkań: poniedziałek 2 grudnia – blok przy ul. Bora-Komorowskiego 6, wtorek 3 grudnia – ul. Bora-Komorowskiego 8 i 18, środa 4 grudnia – ul. Bora-Komorowskiego 10 i 22, czwartek 5 grudnia – ul. Bora-Komorowskiego 12 oraz sobota 7 grudnia – ul. Bora-Komorowskiego 16 i 20. Za dwa tygodnie planujemy kolędować na ulicy Rechniewskiego.