XIX niedziela zwykła (9.08.2020 r.)

  1. Niedawno pożegnaliśmy po rocznej praktyce ks. diakona Antoniego Przybysza. Dziś witamy kolejnego praktykanta w naszej Parafii, ks. diakona Przemysława Matuszewskiego. Prosimy, aby dołączyć go do modlitw za księży z naszej Parafii.
  2. W poniedziałek 10 sierpnia mamy święto św. Wawrzyńca. Msze jak w dzień zwykły o 7.00, 8.00 i 18.00.
  3. Z okazji 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej w piątek zapraszamy na wieczorne śpiewogranie przy ognisku. Zapraszamy szczególnie harcerzy (byłych i obecnych) oraz sympatyków wspólnego śpiewania do ogrodu parafialnego. Zaczynamy o godz. 20:00. Prosimy o zabranie koców, na których będzie można usiąść oraz zabezpieczenie się przed komarami. Mile widzialne są również własne instrumenty.
  4. Tych, którzy nie lubią śpiewać, zapraszamy w piątek do udziału w uroczystościach dziękczynnych w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej na Starym Mieście. Będzie to 14 sierpnia o godz. 18:00. W programie procesja z modlitwą różańcową wokół murów Starego Miasta i Msza Święta, podczas której Matka Boża zostanie uhonorowana buławą hetmańską. Celem uroczystości jest dziękczynienie za cudowne łaski, a szczególnie dwukrotne objawienie się Maryi w trakcie Bitwy Warszawskiej. Na koniec uroczystości będzie koncert przygotowany przez wybitnych muzyków.
  5. W sobotę 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Matki Bożej Zwycięskiej zwana w tradycji polskiej świętem Matki Boskiej Zielnej. Tego dnia jest obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej. Porządek Mszy świętych w naszym kościele jak w niedzielę: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00 i 20.00. Na koniec każdej Mszy św. błogosławienie ziół i kwiatów. Szczególnie mile widziane są własnoręcznie zrobione kompozycje.
  6. W związku z nasileniem się koronawirusa zachęcamy do uważności w kościele. Zachowajmy odstęp, tak aby inni się nie bali. Oczywiście osoby z tego samego domu mogą siedzieć obok siebie bez dystansowania się. Mile widziane są w kościele maseczki. Przypominamy, że cały czas istnieje możliwość przystępowania do sakramentu pokuty i pojednania w sali nr 16, gdzie jest możliwość zachowania dystansu sanitarnego. Komunię Świętą można przyjąć u nas także na rękę. Prosimy, aby osoby tak przyjmujące Pana Jezusa dezynfekowały ręce i przystępowały na początku udzielania Komunii po lewej stronie kościoła, jak najbliżej wejścia do zakrystii.
  7. „Bóg zapłać” za przekazywane ofiary na tacę i na konto parafialne. Jesteśmy wdzięczni Wam i św. Józefowi za ofiarność, szczególnie w czasie długotrwałego i znacznego zmniejszenia się liczby osób w kościele.
  8. Zapraszamy do lektury tygodników katolickich. Polecamy w tygodniku „Idziemy” odpowiedź ks. Marka Kruszewskiego na pytanie: Dlaczego Stary Testament bywa tak krwawy?