XIV Niedziela Zwykła 5.07.2020 r.

  1. Dzisiaj jak zwykle w pierwszą niedzielę miesiąca kwesta Parafialnego Caritas po każdej Mszy świętej, Adoracja popołudniowa Najświętszego Sakramentu od 13.30 do 18.00 i zebranie Koła Żywego Różańca.
  2. W tym tygodniu kończy roczną praktykę w naszej parafii ksiądz diakon Antoni Przybysz. Dziękujemy za ten wspólny rok, szczególnie za umiłowanie spraw Bożych, za piękną postawę na modlitwie, za serce zawsze bardzo życzliwe i uczynne wobec ludzi, za zaangażowanie i wsparcie wielu prac gospodarczych, za humor, a także za inspirujący przykład otwartości na Boże wezwanie. Ksiądz diakon był dla nas wielką pomocą na kolędzie i wsparciem w trudnym czasie pandemii. Z serca dziękujemy za wszystko. Ksiądz diakon Antoni przechodzi do bliskiej Parafii św. Feliksa z Kantalicjo w Marysinie Wawerskim. Spodziewamy się, że za kilka miesięcy będzie wyświęcony na prezbitera. Liczymy, że przyjedzie do nas odprawić Mszę prymicyjną.
  3. Z rzeczy materialnych w ostatnim czasie ociepliliśmy styropianem i zrobiliśmy betonową wylewkę na kolejnej części poddasza plebanii. Skończyliśmy w tym tygodniu rozbudowę systemu monitoringu. Wykorzystaliśmy fakt, że ksiądz Antoni miał tu doświadczenie, duże możliwości i chęć pomocy. Dzięki Niemu wszystko nas kosztowało dużo mniej. Prosimy o modlitwę za księdza diakona Antoniego i dziękujemy wszystkim innym dobroczyńcom. Niech Bóg wynagrodzi Wam dobro swoim błogosławieństwem.
  4. Wakacyjny grafik Mszy Świętych:

Niedziele: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00 i 20.00.

Dni powszednie: 7.00, 8.00 i 18.00.

Za tydzień w niedzielę dodatkowa Msza święta o godz. 16.30 dla osób pracujących nad sobą.

  1. Każdego dnia zapraszamy na adoracje w ciszy po Mszy wieczornej aż do godziny 20.00.
  2. We wtorek i sobotę zapraszamy na wieczór gier planszowych. Zawsze o godz. 19.00.
  3. W najbliższy piątek o godz. 20.00 zapraszamy wszystkich miłośników wspólnego śpiewania do parafialnego ogrodu na wieczorne śpiewogranie przy ognisku. Prosimy o zabranie koców, na których będzie można usiąść oraz zabezpieczenie się przed komarami. Mile widzialne są również własne instrumenty.
  4. Zachęcamy do nabywania i lektury naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”. Polecamy artykuł tytułowy „Kto rządzi światem?”.
  5. Za tydzień chorych naszej Parafii zachęcamy do obejrzenia Transmisji Mszy Świętej z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w programie pierwszym TVP. Msza jest wprawdzie wcześnie, o 7.00 rano, ale celebrował ją będzie nasz ksiądz Proboszcz.
  6. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop były dobrym, szczęśliwym czasem.