VII Niedziela Wielkanocna – WNIEBOWSTĄPIENIE

 1. Dzisiaj Niedziela Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
 2. Tydzień temu gościł u nas ks. Paweł Rossa z Ukrainy. Zebrał 7,5 tysiąca złotych. Ks. Paweł serdecznie dziękuje za wsparcie.
 3. Dzisiaj Formacja Niedzielna o 19.00. Temat: „Dzieci odchowane i co dalej?”. Zapraszamy szczególnie małżeństwa ze stażem ponad dwudziestoletnim. Za tydzień 0 19.00 w ramach Formacji Niedzielnej Szkoła modlitwy. Temat: „Jak rozpoznawać wskazówki Boga w życiu małżeńskim”. Spotkanie poprowadzą Basia i Wojtek Gałązka.
 4. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie nabożeństwo z relikwiami św. Joanny Beretty Molla, spotkanie Różańca i adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 13.30 – 18.00. Jak zwykle w pierwszą niedzielę zbiórką do puszek wspieramy parafialny Caritas. Dochód z DZISIEJSZEJ zbiórki przeznaczamy na budowę prowadzoną przez Caritas Diecezji Warszawsko- Praskiej Domu Samotnej Matki w Zielonce. Jednocześnie przed kościołem trwa zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej. W całej Polsce jest dziś zbiórka do puszek na ten cel.
 5. Parafialny Caritas przyjmuje zgłoszenia na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych dzieci naszej parafii, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 czerwca br. osobiście w parafialnym punkcie Caritas poniedziałek godz. 11-13 i czwartek godz. 16-18  lub telefonicznie 508 096 017. Zapraszamy.
 6. Trwają nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni zwykłe po Mszy wieczornej a w niedziele o 17.30.
 7. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy dzieci i dorosłych. Wizyta u chorych od 9.00. Spowiedź szczególnie od godz. 17.00. Po Mszy o 18.00 nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa i Różaniec Misyjny.
 8. W sobotę Odnowa w Duchu Świętym we współpracy z Oazą organizują czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego: o godz. 20.00 – początek czuwania; o godz. 22.00 – Msza Wigilii Zesłania Ducha Świętego. Plan czuwania na plakatach.
 9. Za tydzień Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Przez cały tydzień do nabożeństwa czerwcowego dołączamy nowennę do Ducha Świętego. Przypominamy, że kończy się czas Komunii Świętej Wielkanocnej.
 10. Zapraszamy na Rodzinny Festyn Parafialny za tydzień 9 czerwca w godz. 12.00- 18.00. Gdyby ktoś miał do pożyczenia dużego grilla, prosimy o zgłoszenie się do księży. Przyjmujemy jeszcze fanty na zabawę fantową oraz kolorowe koraliki. Festyn ma na celu integrację naszej wspólnoty parafialnej. Jeśli zostaną z niego jakieś pieniądze przeznaczymy je na renowacje ławek ogrodowych przed kościołem i w ogrodzie.
 11. Za tydzień po każdej Mszy Świętej młodzież z Oazy będzie rozprowadzała pieczone przez siebie ciasteczka z cytatami biblijnymi dla każdego, zbierając w ten sposób pieniądze na dofinansowanie swojej działalności.
 12. Spotkanie przedpielgrzymkowe dla kobiet wyjeżdżających na pielgrzymkę do Hiszpanii i Francji za tydzień o 19.00.
 13. Powoli zapełnia się lista chętnych na pielgrzymkę do Libanu z księdzem Bartkiem. Jednak są jeszcze wolne miejsca. W zakrystii można dostać szczegółowy plan wyjazdu.
 14. W tym tygodniu Odnowa w Duchu Świętym zrobiła piękną akcję sprzątania. Posegregowali, umyli i usunęli cały kontener niepotrzebnych rzeczy z plebanii. Dziękujemy za ich pracę i życzliwość.
 15. W ostatnim czasie wprowadziliśmy w konfesjonały zasłonki. Powinny wygłuszyć nieco spowiedź, bo niekiedy za głośno było słychać, jak się ktoś spowiada. Dziękujemy Państwu Jaworowskim z Akcji Katolickiej za wkład pracy.
 16. Za pieniądze uzyskane z kawiarenki zakupiliśmy mikrofony, statywy i kable dla scholi dziecięcej i młodzieżowej. Dziękujemy wszystkim pomagającym w kawiarence.
 17. Potrzebujemy pomocy w pracach ogrodowych. Zapraszamy każdego dnia o godz. 10.00 – nawet na godzinę lub dwie. Każda pomoc będzie mile widziana. Gdyby ktoś chciał pomóc w innym terminie, wystarczy tylko umówić się z panem Leszkiem Dygą – odpowiedzialnym za ogród.
 18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej