Ogłoszenia XXII niedziela zwykła (29.08.2021 r.):

 1. Od czwartku zaczęli pracę w naszej Parafii dwaj nowi księża wikariusze: ks. Mariusz Lech i ks. Marcin Dominiczak. Uroczyste powitanie dziś na Mszy o 9.30. Życzymy obu kapłanom, aby doświadczali Miłości Bożej, pełni ludzkiego rozwoju i radości z pracy w nowym miejscu. Otoczmy obu kapłanów naszą życzliwością i modlitwą.
 2. W tym tygodniu w środę 1 września przypada 82. rocznica wybuchu II wojny światowej. W tym dniu również rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy uczniów z rodzicami i nauczycieli na Mszę św. w środę na godz. 7.00, 8:00 lub 18:00 (stosownie do możliwości). Będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów. W środę po Mszy o 18.00 odmówimy Różaniec rodziców za dzieci. Będzie możliwość dopisania się do wrześniowej modlitwy różańcowej.
 3. Uroczyste błogosławieństwo i poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych będzie w niedzielę za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11:00. Zapraszamy szczególnie wszystkich pierwszoklasistów ze Szkoły 312 i pierwszoklasistów ze szkoły 402 wraz z rodzicami, z tornistrami i przyborami szkolnymi. Przypominamy rodzicom, którym jest na początku roku trudno się zmobilizować, że podczas ślubu i chrztu zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do Spowiedzi na początek roku szkolnego. W piątek spowiedź od 6.45 i od 17:00. Od piątku rozpoczęcie nowenny przygotowującej nas do uroczystości beatyfikacyjnych Prymasa Wyszyńskiego i Matki Czackiej w dniu 12 września. W sobotę o godz. Zapraszamy czcicieli Niepokalanej.
 5. W przyszłą niedzielę zbiórkę do puszek prowadzi nasz parafialny Caritas i Katolicki Ośrodek Adopcyjny. Jest to pierwsza niedziela. Po Sumie spotkanie Różańca i Adoracja do 18.00.
 6. W czwartek rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego. Zapraszamy 2 września na plebanię o godz. 19.00.
 7. Nie będzie już w naszej Parafii Mszy trydenckich. Ksiądz prałat Mikulski został poproszony przez księdza Biskupa o odprawianie tej Mszy świętej w Sanktuarium w Wielgolesie.
 8. Z rzeczy materialnych: W tym tygodniu poprawiona została izolacja na garażu plebanii i odnowione zostało mieszkanie dla księdza Marcina. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie dobro z Waszej strony.
 9. W naszej księgarence można zakupić podręczniki do nauki religii do klasy 0 i klas 1-8 Szkoły Podstawowej obowiązujące w tym roku szkolnym. We wrześniu księgarenka będzie czynna codziennie od poniedziałku do soboty od godz. 12.00 do 20.00 i w niedzielę od 8.00 do 21.00.
 10. Zapraszamy też do nabywania tygodnika „Idziemy”. W nim komentarz do ewangelii naszego księdza Łukasza, obok artykułu Ojca Salija o dojrzałej modlitwie.
 11. Życzymy błogosławionego tygodnia.