Ogłoszenia parafialne – XI niedziela zwykła (14 czerwca 2020 r.)

  1. Serdeczne Bóg zapłać dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób byli zaangażowani w Boże Ciało. Dziękujemy budowniczym ołtarza – Odnowie w Duchu Świętym, wszystkim niosącym symbole religijne, męskiej i żeńskiej służbie liturgicznej, wspólnotom, organiście panu Adamowi i kościelnemu panu Adrianowi, uczestnikom procesji oraz tym, którzy ofiarowali kwiatki i ich płatki.
  2. W tym tygodniu imieniny miał nasz diakon Antoni Przybysz. Dziękujemy za modlitwę w jego intencji.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy świętej o godz. 7.00 i 18.00.
  4. Informujemy, że Msza św. o godz. 20.00 w dni zwykłe będzie tylko do końca obecnego tygodnia. Podczas wakacji w ciągu tygodnia będą trzy Msze święte: o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Natomiast Msze niedzielne do końca czerwca będą o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.30, 18.00 i 20.00.
  5. Przez dni oktawy Bożego Ciała codziennie po Mszy Świętej o 18.00 i nabożeństwie czerwcowym jest procesja eucharystyczna. W czwartek na koniec oktawy połączymy ją z Nieszporami.
  6. W środę o godz. 18.00 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy i wspomnienie liturgiczne św. Brata Alberta Chmielowskiego. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – nie ma postu. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia „O Jezu najsłodszy” można tego dnia uzyskać odpust zupełny. Z kolei w sobotę przypada wspomnienie liturgiczne Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  7. W tym tygodniu wymieniliśmy w kościele mikrofony i wzmacniacz. Dziękujemy za Wasze ofiary na tacę i wpłaty na konto parafialne, dzięki, którym mogliśmy poprawić stan nagłośnienia. Ustawienia dźwięku będziemy jeszcze regulować. Ewentualne poprawki techniczne odnośnie do nagłośnienia prosimy zgłaszać do ks. Łukasza Piotrowskiego lub pana Kościelnego.
  8. Ksiądz Łukasz Piotrowski prosi wszystkie osoby przygotowujące się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii w trybie dwuletnim o kontakt osobisty lub napisanie wiadomości o chęci dalszego udziału w przygotowaniach na adres mailowy kslukaszpiotrowski@gmail.com.
  9. Zachęcamy do nabywania i lektury naszego diecezjalnego Tygodnika „Idziemy”.