Ogłoszenia Parafialne – Niedziela Trójcy Najświętszej (7.06.2020)

 1. Wczoraj święcenia kapłańskie przyjął pierwszy ksiądz pochodzący z naszej Parafii, Marek Miziołek. Dziękujemy Bogu i prosimy o modlitwę za neoprezbitera.
 2. Prosimy też o modlitwę o zdrowie dla naszego diakona Antoniego, który ma kłopoty z kręgosłupem, a także o modlitwę za ks. Stanisława Małkowskiego, ks. Bartka i ks. Łukasza Żaka z okazji rocznicy święceń.
 3. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Trójcy Najświętszej. Nabożeństwa pierwszej niedzieli miesiąca będą dziś skrócone ze względu na prymicję ks. Marka, która rozpocznie się o godz. 14.00. Przed kościołem po wszystkich Mszach św. zbiórka Caritas.
 4. Od poniedziałku do środy zapraszamy maturzystów na Mszę św. o godz. 20.00. Każdego dnia na koniec Mszy św. będzie specjalne błogosławieństwo dla nich.
 5. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze święte o 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00 i 20.00. Tradycyjna procesja odbędzie się w tym roku w sposób szczególny. Po czterech Mszach będzie procesja wokół kościoła i nabożeństwo przy eucharystycznym ołtarzu polowym, śpiewana jedna Ewangelia, suplikacje i błogosławieństwo. Zapraszamy więc na Msze z procesją o 9.30, 11.00, 12.30, 18.00. Odnowa w Duchu świętym zbuduje ołtarz polowy. Prosimy służbę liturgiczną, bielanki i ludzi dobrej woli o pomoc w zorganizowaniu aż 4 procesji. Potrzebne są dzieci sypiące kwiatki przed Najświętszym Sakramentem i mężczyźni niosący znaki religijne. Czasy są wyjątkowe.
 6. W oktawie Bożego Ciała codzienna procesja w połączeniu z wieczorną Mszą świętą o godz. 18.00. Zależnie od pogody, procesja będzie na zewnątrz albo wewnątrz kościoła.
 7. W gablocie parafialnej znajduje się informacja o inicjatywie „Zranieni w Kościele”.
 8. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy o 7.00 i 18.00.
 9. Podczas każdej Mszy św. udzielana jest u nas także Komunia św. na rękę. Prosimy, aby osoby chętne klękały od strony zakrystii, na początku udzielania Komunii, składały dłonie na krzyż, trzymając je poziomo i przyjmowały Komunię św. od razu przy kapłanie. Osoby przyjmujące Komunię na rękę prosimy, aby wchodząc do kościoła, dezynfekowały dłonie.
 10. Dziękujemy za Waszą pomoc, szczególnie za wpłaty na odnowienie figurki Matki Bożej.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Tygodnika „Idziemy” warto przeczytać: Kłamstwa edukacji seksualnej. Czy w przypadku tzw. edukacji seksualnej mamy jeszcze do czynienia z bezstronnym przekazywaniem wiedzy, czy z programowaniem młodego człowieka? – wyjaśnia psycholog Ewa Krajewska; Jak dobrze się modlić i na czym polega tzw. modlitwa Jezusowa? – wyjaśnia o. Szymon Hiżycki, opat benedyktynów tynieckich; Gniew w USA – Jakie są głębsze przyczyny ostatnich zamieszek w Stanach Zjednoczonych i do czego one prowadzą? – tłumaczy prof. Kazimierz Dadak.