Ogłoszenia parafialne 8 niedziela zwykła (27.02.2022 r.):

  1. Dziś gościmy w naszej parafii ks. Jacka Kuziela CM oraz Siostry Miłosierdzia. Usłyszmy orędzie związane z objawieniami Maryi Panny w Paryżu. Po Mszach świętych możliwość wzięcia Cudownego Medalika.

Dziś po wszystkich Mszach zbiórka do puszek na rzecz Ukrainy prowadzona przez Caritas. Ogólnopolska akcja jest próbą odpowiedzi na potrzeby osób dotkniętych tragedią wojny. Zachęcamy do hojności. Polecamy Waszym modlitwom sprawę pokoju u naszego wschodniego sąsiada.

Po Mszach o godz. 9.30 i 11.00 zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki.

  1. We wtorek w naszym kościele kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą ożywić oraz pogłębić swoją wiarę. Początek po Mszy wieczornej. We wtorek o 17.00 spotkanie formacyjne i wymiana tajemnic dla Kół Różańcowych.
  2. W środę rozpoczynamy Wielki Post – czas przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 16.30, 18.00 i 20.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Podczas Mszy błogosławimy popiół i posypujemy nim głowy na znak rozpoczęcia czasu pokuty i modlitwy.

W środę popielcową parafialny Caritas będzie rozdawać skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Tradycyjnie już od 1996 r. w naszej parafii zbieramy środki na rzecz najuboższych i potrzebujących pomocy. Skarbonki z jałmużną będziemy zwracać pod koniec Wielkiego Postu.

Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii wg następującego porządku: Droga krzyżowa w piątki po Mszach o godz. 8.00 i 18.00; dla dzieci o godz. 17.15 (oprócz pierwszego piątku miesiąca z racji na spowiedź przed Mszą wieczorną); Gorzkie żale w każdą niedzielę o godz. 17.15.

  1. We czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą – zgodnie z pragnieniem Pana Jezusa przekazanym św. Małgorzacie Marii Alacoque będziemy modlić się od 23.00 do północy, tak jak apostołowie w Ogrójcu. Wprowadzenie o 22.45.
  2. W piątek – pierwszy piątek miesiąca – nabożeństwo wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa po Mszy o godz. 18.00. Spowiedź rano od 6.45 i popołudniu od 17.15. Wizyta u chorych od godz. 9.30. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszach o godz. 8.00 oraz 18.00. W piątek obchodzimy także liturgiczne święto Św. Kazimierza Królewicza. Jest to dzień imienin biskupa seniora naszej diecezji ks. bpa Kazimierza Romaniuka.
  3. W sobotę pierwsza sobota miesiąca – o godz. 8.00 rano Msza w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, a po niej różaniec i medytacja.
  4. W przyszłą niedzielę – po Mszy o godz. 12.30 nabożeństwo Eucharystyczne i procesja, a następnie modlitwy prowadzone przez Koła Żywego Różańca do godz. 15.00, a następnie adoracja w ciszy do godz. 17.10. O godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali. Spotkanie Akcji Katolickiej o godz. 17.00. Konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka – o 19.00 w sali św. Wojciecha.

W pierwszą niedzielę miesiąca parafialny Caritas będzie kwestował także na paczki z żywnością na Święta Wielkanocne oraz będą rozdawane torby na środki czystościowe, do których prosimy składać produkty chemii domowej, np. proszki do prania, płyny do płukania naczyń, pastę do zębów, mydło w kostkach i do rąk itp. Za okazane wsparcie bardzo dziękujemy.

  1. Nasza parafia w dniach 30 kwietnia – 7 maja, na weekend majowy, organizuje pielgrzymkę samolotową do Fatimy, Santiago de Compostela – w roku św. Jakuba, Porto, Lizbony, Bragi, Coimbry i wielu innych ciekawych miejsc. Koszt pielgrzymki to 3950 zł + 150 Euro. Szczegółowy program i zapisy w zakrystii. Zapraszamy.
  2. Trwa synod o synodalności; papież Franciszek zaprasza nas wszystkich do zastanowienia się, rozmowy i rozeznania, jak możemy wspólnie lepiej realizować misję Kościoła.

Zespół synodalny naszej parafii inspirując się treścią ankiety synodalnej przygotował własne zagadnienia i tematy do refleksji, aby zachęcić wszystkich do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu słuchania i dzielenia się tym, jak przeżywamy wiarę w naszej wspólnocie. W związku z tym zapraszamy na spotkanie w sobotę 5 marca o godz. 19.00 do kawiarenki na plebanii. W zakrystii dostępne są również ankiety synodalne. Zachęcamy do ich wypełnienia.