Ogłoszenia parafialne 7 niedziela zwykła (20.02.2022 r.):

1. Dziś kawiarenka parafialna zaprasza po Mszach św. o godz. 9.30 i 11.00. Msza św. komunijna o godz. 16.30. Natomiast wieczorem, o godz. 19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania – II rok przygotowań.
2. We wtorek w naszym kościele kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą ożywić oraz pogłębić swoją wiarę. Początek po Mszy wieczornej.
We wtorek obchodzimy również w Kościele w Polsce i na świecie święto Katedry Świętego Piotra – w ten dzień można uzyskać odpust zupełny. Warunkiem uzyskania odpustu jest pobożne odwiedzenie katedry lub konkatedry i odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
3. W środę przed Mszą o godz. 18.00 litanię do św. o. Pio odmówi grupa o. Pio, a po Mszy spotkanie grupy. W środę zapraszamy także na Różaniec rodziców za dzieci. Około godz. 19.15 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.
4. W piątek o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych polecanych modlitwom naszego kościoła w wypominkach rocznych.
5. W przyszłą sobotę o godz. 18.30 w sali św. Wojciecha rozpoczynamy drugą turę spotkań kandydatów do bierzmowania – I rok przygotowań.
6. Nasza parafia w dniach 30 kwietnia – 7 maja, na weekend majowy, organizuje pielgrzymkę samolotową do Fatimy, Santiago de Compostela (w roku św. Jakuba), Porto, Lizbony, Bragi, Coimbry i wielu innych ciekawych miejsc. Koszt pielgrzymki to 3950 zł + 150 Euro. Szczegółowy program i zapisy w zakrystii. Zapraszamy.
7. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, w tym naszego diecezjalnego Tygodnika Idziemy.
8. Trwa synod o synodalności; papież Franciszek zaprasza nas wszystkich do zastanowienia się, rozmowy i rozeznania, jak możemy wspólnie lepiej realizować misję Kościoła.
Zespół synodalny naszej parafii inspirując się treścią ankiety synodalnej przygotował własne zagadnienia i tematy do refleksji, aby zachęcić wszystkich do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu słuchania i dzielenia się tym jak przeżywamy wiarę w naszej wspólnocie. W związku z tym zapraszamy na spotkanie w sobotę 5 marca o godz. 19:00 do kawiarenki na plebanii.
Podczas spotkania wspólnie spróbujemy odpowiedzieć na pytania, jakie stawia sobie Kościół. Uwagi i wnioski płynące z naszej rozmowy zostaną następnie przekazane do Diecezji Warszawsko-Praskiej jako ważny głos naszej parafii. Przewidziany czas spotkania to ok. 2 godziny. Jednocześnie zachęcamy do zapoznawania się z ankietami i zabranie egzemplarza do domu. Są dostępne w zakrystii. Serdecznie zapraszamy – Zespół Synodalny.