Ogłoszenia IV niedziela wielkanocna (25.04.2021 r.):

 1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. W związku z tym chcielibyśmy zaproponować akcję pod tytułem „ADOPTUJ NA ROK KAPŁANA”. Pod chórem znajdziecie przygotowane w koszyku obrazki z modlitwą za kapłanów wymienionych z imienia i nazwiska, którzy posługują w naszej Parafii. Na obrazkach zobaczycie krótką modlitwę św. Faustyny za kapłanów. Osoba podejmująca się adopcji danego kapłana powinna codziennie przez rok odmawiać tę modlitwę w intencji adoptowanego kapłana. Do modlitwy można czasem dodać dobre uczynki w intencji wsparcia na drodze powołania adoptowanego księdza. Szczególnie polecamy chorego Księdza Stanisława, który przebywa w szpitalu. Dziś Ksiądz Proboszcz ma imieniny – również jego polecamy modlitwie.
 2. W środę zapraszamy na Różaniec rodziców za dzieci po Mszy Świętej o godz. 18.00.
 3. W czwartek święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.
 4. W najbliższą sobotę – 1 maja wspomnienie Świętego Józefa, Robotnika, patrona tego roku. Msze Święte u nas o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 18.00 i 20.00. Jest to też pierwsza sobota miesiąca. Czcicieli Niepokalanej zapraszamy na pierwsze nabożeństwo majowe.
 5. Nabożeństwa majowe z Litanią loretańską w niedziele po Mszy Świętej o godz. 18.00. W dni powszednie nabożeństwo po Mszy o godz. 8.00 i 18.00.
 6. W niedzielę 2 maja i poniedziałek 3 maja Msze Święte o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.30, 18.00, 20.00.
 7. Z rzeczy materialnych: Udało się nam zakończyć remont i wyposażenie drugiej kuchni na parterze plebanii. Powstało dodatkowe miejsce na spotkania grup parafialnych z oddzielną kuchnią i łazienką.
 8. Dziękujemy za każde dobro, jakie od Was otrzymujemy.
 9. W zakrystii są do odebrania zaproszenia na internetowy seans filmu „Wyrok na niewinnych”. Zapraszamy również osoby, które nie zapisały się na wejściówki.
 10. W naszej księgarence są do nabycia Patrykowe herbatki oraz najnowsza książka z opowiadaniami księdza Bartka.
 11. Zapraszamy do lektury tygodnika „Idziemy”. Szczególnie polecamy wyjaśnienie prof. Kochańskiego o bioetycznej wartości poszczególnych szczepionek na Covid oraz artykuły na temat powołań.