Niedziela 5 stycznia 2020 r.

  • Dziś pierwsza niedziela miesiąca: po Mszy św. o 12.30 procesja eucharystyczna, spotkanie Różańca, Adoracja do godz. 18.00. Po każdej Mszy św. kwesta parafialnego Caritas.
  • Nasza kawiarenka parafialna zaprasza dziś po Mszy św. o godz. 9.30 i o po Mszy św. godz. 11.00 na wspólne kolędowanie.
  • Dziś w ramach Formacji Niedzielnej o godz. 19.00 spotkanie pt.: Dekalog – IV przykazanie. Zapraszamy.
  • Jutro, 6 stycznia, obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek Mszy niedzielny. Taca na misje. Po każdej Mszy św. do nabycia kreda i kadzidło, którymi tradycyjnie oznaczamy drzwi naszych domów. Kredę i kadzidło przygotowali ministranci oraz pani Zosia. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na fundusz ministrancki.
  • Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego. W ramach Formacji Niedzielnej: Nowenna Pompejańska i Pompeje. Spotkanie poprowadzi ks. Łukasz Żak.
  • Informujemy, że w tym tygodniu zostanie dostarczona kolejna tura nowych ornatów. Koszt zakupu wyniósł 3 040 zł. Zakupiliśmy ornaty do codziennego użytku we wszystkich kolorach liturgicznych. W dalszej kolejności chcemy wymienić ornaty zakładane w niedzielę oraz w trakcie najważniejszych świąt i uroczystości. Dziękujemy za Waszą ofiarność.
  • Dziękujemy za życzliwe przyjęcie Pana Jezusa w osobie księdza podczas odwiedzin duszpasterskich. W nadchodzącym tygodniu chcemy odwiedzić kolejne domy. We wtorek 7 stycznia – Jana Nowaka-Jeziorańskiego 7, środa 8 stycznia – Jana Nowaka-Jeziorańskiego 8 i 10, czwartek 9 stycznia – Jana Nowaka-Jeziorańskiego 12, piątek 10 stycznia – Mikołajczyka 12, sobota 11 stycznia – ul. Rychtera oraz Mikołajczyka 1, 2, 3, 4, 6, 8, 11, 13. Za dwa tygodnie odwiedzimy następujące adresy: poniedziałek 13 stycznia – Mikołajczyka 15, 17, 18, 19, 20, wtorek 14 stycznia – Mikołajczyka 21 i 23, środa 15 stycznia – Okulickiego 1, 2, 3 i 8, czwartek 16 stycznia – Okulickiego 4, 5, 6 i 10, piątek 17 stycznia – Okulickiego 11, 11a i Umińskiego 7, sobota 18 stycznia – Umińskiego 1 i 3.
  • Trochę liczb i wydarzeń duszpasterskich z roku 2019. W naszej Parafii praktykuje w niedziele 2100 osób. Podobnie było w zeszłym roku. W roku 2019 odnotowaliśmy 125 chrztów. Mieliśmy 17 pogrzebów, ale też udzieliliśmy 57 zgód na pogrzeby poza Parafią. Ślubów było tylko 13. Dzieci komunijnych było 62, bierzmowanych 87. Na stałe co miesiąc odwiedzamy 28 chorych. Odbyło się 126 adoracji Najświętszego Sakramentu, kilka wieczorów uwielbienia i modlitwy o uzdrowienie. Zostały wybrane i ruszyły 3 rady parafialne. Powstały kolejne wspólnoty: Grupa akademicka i postakademicka, krąg małżeństw Domowego Kościoła i Krąg Equipes Notre Dame. Kawiarenka zaczęła rozszerzać swoją działalność na Mszę św. o godz. 11.00. Rozpoczął próby chór. Było kilka akcji charytatywnych Caritas i Grupy Misyjnej oraz Różaniec do granic Parafii św. Patryka. Od wiosny rozszerzyła się działalność poradni o 3 psychologów dla małżeństw, młodzieży i osób indywidualnych oraz małżeństwo terapeutów. Pojawiły się mitingi 12 kroków i Anonimowych Narkomanów. Studium Biblijne dla Kobiet wyjechało na pielgrzymkę do Hiszpanii, Francji i Libanu. Około 40 osób wyjechało w tym roku na Oazę. Rozpoczęliśmy spotkania dla rodziców i chrzestnych przed chrztem. Odbyły się 3 kursy przedślubne i 38 spotkań Formacji Niedzielnej, 2 festyny parafialne, 5 wyjazdów młodzieży, 4 wyjazdy dorosłych. Przybyło trzech lektorów i kilku ministrantów. Odbyło się prawie 40 wieczorów z grami planszowymi. W szkole nasi katecheci wyróżniali się aktywnością. Na oazę młodzieżową uczęszcza około 70 osób. Działa akcja: Młodzież czyta seniorom.
  • Zapraszamy parafian w każdym wieku na spotkania planszówkowe w każdą sobotę od godz. 19 do kawiarenki.
  • Zachęcamy do lektury tygodników katolickich. W Tygodniku „Idziemy” wywiad z Piotrem Cyrwusem, aktorem. Komentarze biblijne pisze ks. Łukasz Piotrowski, nasz neoprezbiter.