Niedziela 29 grudnia 2019 r.

 

 1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. O godz. 12.30 Msza św. za małżeństwa obchodzące jubileusz.
 2. W Sylwestra będzie u nas w kościele czuwanie nocne od godz. 21.00 do godz. 6.00 rano i Msza św. o północy.
 3. W Nowy Rok obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i Światowy Dzień Pokoju. Porządek Mszy niedzielny. Tego dnia jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św. przez wszystkich wierzących, tak jak w każdą niedzielę. Będziemy prosić o Bożą opiekę na cały rok.
 4. W piątek 3 stycznia pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy do przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej. Wizyta u chorych od godz. 9.00 rano. Spowiedź od godz. 6.40 i od godz. 17.15.
 5. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Czcicieli Niepokalanej zapraszamy na godz. 18.00.
 6. W przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca: procesja eucharystyczna, spotkanie Różańca, Adoracja do godz. 18.00. Po każdej Mszy św. kwesta parafialnego Caritas. 
 7. Nasz kościelny, pan Wiesław Kołodziejski, z końcem roku rezygnuje z pracy w zakrystii. Chcemy mu z serca podziękować za wieloletnią, oddaną służbę. Od początku istnienia parafii pan Wiesław wspierał księdza prałata Wojciecha Zdziebłowskiego pracą i radą. Pomagał w trudnych i wymagających sytuacjach budującej się parafii. Wprowadził też w parafię nowego proboszcza dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy o zwyczajach parafialnych. Wszyscy cenią go za kompetencję, uczciwość finansową, gospodarność i dyskrecję. Tych, którzy chcieliby szczególnie podziękować i pomodlić się za pana Wiesława, zapraszamy na Mszę św. w Sylwestra o godz. 18.00.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w dekorowaniu naszego kościoła na święta i na czas liturgii Narodzenia Pańskiego. Bóg zapłać.
 9. Dziękuję za ofiary, jakie składaliście przy okazji nabywania opłatków. Zebraliśmy 11 000 zł na ogrzewanie. Dziękuję za ofiary składane na figurkę Maryi i kapliczkę. Mamy już na ten cel ponad 5 000 zł. Na prośbę wielu parafian odnowimy zniszczoną figurkę i w porozumieniu z Parafialną Radą Gospodarczą będziemy podejmować kolejne kroki.
 10. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie Pana Jezusa w osobie księdza podczas odwiedzin duszpasterskich przy ul. Znanieckiego i Szkoły Orląt. Chcemy odwiedzić kolejne domy. W poniedziałek 30 grudnia – ul. Burzyńskiego i Witwickiego, w czwartek 2 stycznia 2020 r. – Jana Nowaka-Jeziorańskiego 6, w sobotę 4 stycznia – Jana Nowaka-Jeziorańskiego 9. W przyszłym tygodniu: wtorek 7 stycznia 2020 r. – Jana Nowaka-Jeziorańskiego 7, 8, środa – Jana Nowaka-Jeziorańskiego 8 i 10, w czwartek 9 stycznia – Jana Nowaka-Jeziorańskiego 12, piątek 10 stycznia – Mikołajczyka 12, sobota 11 stycznia ul. Rychtera oraz Mikołajczyka 1, 2, 3, 4, 6, 8, 11, 13.
 11. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich. W Tygodniku „Idziemy” komentarze biblijne pisze ks. Łukasz Piotrowski, nasz neoprezbiter.
 12. Życzymy wszystkim Parafianom i Gościom szczęśliwego i pełnego Bożych błogosławieństw Nowego Roku 2020.