Niedziela 26 stycznia 2020 r.

  1. Dziś ustanowiona przez papieża Franciszka Niedziela Słowa Bożego. Kwestuje dziś O. Jurij Kurdybacha, pasjonista, który pomaga nam często w duszpasterstwie parafialnym. Polecamy go Waszej życzliwości.
  2. Dziś kawiarenka czynna po Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00. Zapraszamy serdecznie.
  3. W niedzielę za tydzień wypada Ofiarowanie Pańskie, czyli Święto Matki Boskiej Gromnicznej. Na wszystkich Mszach św. błogosławimy świece. Wniesienie tych świec do domu jest wyrazem prośby o ochronę od piorunów i wszelkich nieszczęść, a zwłaszcza nagłej i nieprzygotowanej śmierci. Prosimy o przyniesienie świec w ten dzień (jeśli to możliwe, to z odpowiednim zabezpieczeniem przed ochlapaniem ławek). Świece są też do nabycia w księgarence. Drugi lutego jest także Dniem Życia Konsekrowanego. Tacę przeznaczymy na zakony klauzurowe. Tradycyjnie po raz ostatni śpiewamy tego dnia kolędy w kościele.
  4. Pierwszego lutego wypada pierwsza sobota miesiąca. Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi zapraszamy na godz. 18.00. Drugiego lutego będziemy obchodzić pierwszą niedzielę miesiąca. Po Sumie modlitwy za wstawiennictwem św. Joanny Beretty Molla, procesja Eucharystyczna i Adoracja do godz. 18.00.
  5. Dziś w ramach Formacji o godz. 19.00 Szkoła Biblijna ks. Łukasza Piotrowskiego. Za tydzień Formację Niedzielną poprowadzi ks. Bartłomiej Kopeć. Temat: V przykazanie – nie zabijaj.
  6. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie Pana Jezusa w osobie księdza podczas odwiedzin duszpasterskich przy ulicy Umińskiego i Cichociemnych. W tym tygodniu odwiedzimy ostatnie mieszkania: w poniedziałek 27 stycznia – ul. Złotej Wilgi 8, we wtorek 28 stycznia – ul. Złotej Wilgi 10 i 12, w środę 29 stycznia – ul. Fieldorfa, Pisarka, św. Patryka. Od czwartku będziemy mogli odwiedzić tych parafian, którzy nie mogli przyjąć kolędy albo zostali w jakiś sposób pominięci. Prosimy zgłaszać w zakrystii adresy i telefony osób chętnych do odwiedzin.
  7. Sprawy materialne: wymieniliśmy na plebanii trzy ostatnie piony centralnego ogrzewania.
  8. Za tydzień 2 lutego wypada 29 rocznica erygowania naszej parafii.
  9. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich.