1 Niedziela Wielkiego Postu – 10 III

Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Po każdej Mszy świętej kwesta ministrantów i bielanek.
Dziś wieczorem o 19.00 w kościele w ramach Niedzielnej Formacji temat: „Jak przeżyć Wielki Post”. Spotkanie poprowadzi Tomek Lechowicz. Za tydzień w ramach Niedzielnej Formacji temat: „Gdy on/ona chce rozwodu”. Zapraszamy!
Można jeszcze zabierać skarbonki na jałmużnę wielkopostną Caritas. Będzie je można złożyć w ofierze w Niedzielę Palmową do przygotowanego w tym celu kosza.
Za tydzień odpust św. Patryka w naszej Parafii. Główna celebracja z udziałem ks. Biskupa Marka Solarczyka w Wigilie Odpustu, w sobotę 16 marca o godz. 18.00. Podczas tej Mszy świętej będzie Bierzmowanie a po niej poświęcenie tablicy pamiątkowej ku czci ks. Prałata Wojciecha Zdziebłowskiego.
W Wigilię uroczystości Odpustowej odbędzie się też nocna Adoracja Pana Jezusa od godz. 21.00 do 6.00 rano. O północy będzie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem Ojca duchownego naszego seminarium, ks. Grzegorza Mądrego.
Przypominamy, ze odpust to czas uprzywilejowany dla modlących się w odpustowym kościele. Można wymodlić sobie i innym wielkie łaski.
Rekolekcje Wielkopostne odbywać się będą w naszej parafii w dniach 31.03-3.04.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
Droga Krzyżowa – w piątki o 17.00 dla dzieci, a o 18.45 dla dorosłych.
Gorzkie Żale – w niedziele o 17.15.
W najbliższej sobotę 16 marca spotkanie Wspólnoty św. Jakuba oparte na 12 krokach dla chrześcijan. Zapraszamy na godz. 16.00 do kawiarenki parafialnej.
Młodzież naszej parafii rozpoczyna program „Młodzież czyta seniorom”. Chcą w ten sposób zaopiekować się osobami starszymi i chorymi z terenu naszej parafii czytając im książki, gazety lub rozmawiając, uprzyjemniając im czas i budując relacje w naszej parafialnej wspólnocie. Chętnych seniorów można zapisywać w zakrystii.
Próby przed bierzmowaniem dla kandydatów przystępujących do sakramentu w marcu tego roku odbywać się będą we wtorek i środę o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa.

W najbliższy piątek adoracja wieczorna będzie prowadzona przez wspólnotę oazową naszej parafii. Zapraszamy wszystkich parafian!
Zapraszamy do lektury tygodników katolickich wprowadzających nas w duchowy czas Wielkiego Postu.