XVII Niedziela Zwykła 26.07.2020 r.

Dziś po każdej Mszy świętej obrzęd błogosławienia pojazdów na wspomnienie Św. Krzysztofa.

W piątek o 17.00 czytamy wypominki i modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące. Potem o 18.00 Msza święta wypominkowa.

W sobotę 1 sierpnia przypada kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.  Będzie to pierwsza sobota miesiąca. Niepokalanemu Sercu Matki powierzymy miedzy innymi całą naszą stolicę, jej historię i codzienność.

Od soboty rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do abstynencji od napojów alkoholowych w duchu ofiary i wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym.

W przyszłą niedzielę, pierwsza niedziela miesiąca. Zbiorka parafialnego Caritas po każdej Mszy świętej, spotkanie różańca i adoracja pierwszoniedzielna. Tego dnia 2 sierpnia,  przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

W naszej Parafii kończy się dziś już druga tura rekolekcji oazowych. W tym tygodniu gościliśmy prawie 40 młodych osób. Dziękuję księdzu Bartkowi, naszym animatorom, wszystkim parafianom i dobroczyńcom naszej Parafii. Dzięki Wam, w czasie kiedy młodzież odchodzi od wiary, w naszej Parafii ma ona szansę zbliżać się do Boga.

Zachęcam do nabywania Tygodnika „Idziemy”.

Wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii – Parafianom i Gościom – życzymy udanej niedzieli i błogosławionego tygodnia.