Ogłoszenia XXVI niedziela zwykła (27.09.2020 r.):

 1. Biskup Marek Solarczyk, w piątek wybierzmował 85 młodych ludzi z naszej Parafii. Zakończyliśmy też biały tydzień 7 klas czwartych, które przystąpiły do Pierwszej Spowiedzi i Komunii. Dziękujemy animatorom, katechetom i wszystkim, którzy pomogli przygotować młodzież do bierzmowania i dzieci do komunii. Dziękujemy rodzicom, dziadkom i wszystkim, którzy pomogli w tym trudnym czasie godnie przyjąć te sakramenty naszym parafianom.
 2. Dyrektor i wolontariusze Radia Warszawa dziękują za kwestę przed naszym kościołem sprzed tygodnia. Nasza Parafia zajęła pierwsze miejsce w radiowym rankingu ofiarności.
 3. Dziś kawiarenka po Mszach porannych.
 4. Od 4 października wraca formacja niedzielna o godz. 19.00. Za tydzień spotkanie z Panem Robertem Kościuszko. Będzie można z nim porozmawiać też po każdej Mszy. Za 2 tygodnie w ramach formacji niedzielnej będzie wprowadzenie w modlitwę karmelitańską i adoracja.
 5. W całej Polsce jest dziś kwesta na rzecz Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Zbieraliśmy na ten cel ofiary w Wielki Piątek, ale gdyby ktoś chciał dorzucić jeszcze swój datek, to przed kościołem jest jedna osoba zbierająca.
 6. Ksiądz Łukasz Piotrowski zaprasza kandydatów do sakramentu bierzmowania. Dziś o godz. 19 w sali św. Wojciecha pierwsze spotkanie.
 7. Zapraszamy na spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w poniedziałek o godz. 19.00 w kaplicy św. Wojciecha.
 8. Od czwartku zapraszamy na codzienny różaniec w ramach nabożeństw październikowych. Po Mszy wieczornej będą one sprawowane przed Najświętszym Sakramentem. Rano po Mszy świętej będzie natomiast różaniec przed tabernakulum i naszą figurą Matki Bożej, Opiekunki Życia. We wtorki i czwartki po Mszy św. wieczornej różaniec dla dzieci.
 9. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy szczególnie rodziców, którzy chcieliby modlić się regularnie za swoje dzieci. Planujemy powołać Różaniec rodziców za dzieci – szczegóły u ks. Łukasza Piotrowskiego.
 10. W czwartek rozpoczyna spotkania formacyjne grupa młodzieży studenckiej i pracującej – osoby pomiędzy 19. a 35. rokiem życia zapraszamy do kawiarenki na godzinę 19.00.
 11. Natomiast młodzież oazowa zaprasza na swoje spotkania już od najbliższego piątku, na godzinę 19.00 do kaplicy św. Wojciecha.
 12. W piątek jest też pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy do przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej, szczególnie dzieci i młodzież. Wizyta u chorych od 9.00 rano. Spowiedź od 6.45 i od 17.15.
 13. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Czcicieli Niepokalanej zapraszamy na godz. 18.00.
 14. W przyszłą niedzielę 4 października pierwsza niedziela miesiąca: procesja eucharystyczna, spotkanie Różańca i Adoracja do godz. 18.00
 15. W naszej księgarence są do nabycia podręczniki do religii przeznaczone dla wszystkich klas, obowiązujące w naszej szkole, książeczki do nabożeństw, dewocjonalia i tygodniki katolickie. Można płacić kartą.
 16. Nasz Punkt Caritas prosi, aby nie przynosić na razie letnich ubrań ze względu na brak możliwości przechowywania.
 17. Kurs przedślubny rozpoczyna się czwartek 1 października na plebanii o 19.00. Zapisy na spotkaniu.
 18. 3 października rozpoczną się internetowe rekolekcje ewangelizacyjne REO. To cykl 10 spotkań, raz w tygodniu, poprzedzonych katechezami i spotkaniami z animatorami przez komunikatory lub telefony, bądź w realu. Formę i terminy spotkań z animatorami ustala się w grupach dzielenia. Rekolekcje prowadzą do spotkania z Bogiem, który kocha, i do pogłębionej decyzji oddania się Chrystusowi jako Panu. Na ogrodzeniu kościoła, na banerach, znajdziemy adres do rejestracji. Zachęcamy naszych parafian do podjęcia tego trudu, który na pewno zaowocuje.
 19. 10 października, w sobotę, zapraszamy na Różaniec do granic parafii. Szczegóły w przyszłym tygodniu.
 20. Z rzeczy materialnych: zakończyliśmy w tym tygodniu remont krzyża misyjnego. Połowa krzyża została wymieniona na nowe zabezpieczone kloce dębowe. Jest nowa pasyjka, litery, obłożenie dolnej części krzyża i metalowe zabezpieczenie przed deszczem. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali fizycznie i finansowo. Nie było to łatwe, bo części krzyża były ciężkie. Bóg zapłać.
 21. Odbyło się ostatnio spotkanie dwóch rad parafialnych: Rady Ekonomicznej i Rady Gospodarczej. Jednym z ważnych tematów było ochrona piwnicy i fundamentów kościoła przed zalewaniem i zamakaniem. Gdyby ktoś z parafian znał się na osuszaniu i odwadnianiu, prosimy o udział w konsultacjach.
 22. Zapraszamy do lektury tygodnika „Idziemy”. W nim polecamy artykuły „Świeccy w zakonach”, „Tajemnica i moc różańca”, „Kobiety i kobietki”.